Flesz ,, EKG"-
Dodane przez zbigniew dnia Grudzie 08 2019 16:19:17
Dobra wiadomość dla mieszkańców Skroniny ,Sędowa i Zakrzowa

Gmina Białaczów uzyskała promesę sfinansowanie inwestycji kanalizacji gminy. Dotyczy sołectw Skronina , Sędów, Zakrzów. Wysokość dotacji wynosi1 mln złotych, z czego 20 procent to wkład własny gminy. Konieczne więc będą korekty budżetu . Inwetycja ma rozpocząć się w przyszłym roku .

Wyższy podatek rolny.


Od nowego roku wzrasta o 10 zł od 1 ha podatek od gruntów rolnych. Taką decyzję , nie jednogłośnie, podjęli radni gminni na ostatniej sesji.

Budynek dawnego Ośrodka Zdrowia w dyspozycji gminy Białaczów

Gmina Białaczów będzie dysponentem nieruchomości na ul Szkolnej / dawny budynek Ośrodka Zdrowia/. W chwili obecnej trwają wstępne procedury związane z przekazaniem przez powiat i przejęciem przez gminę budynku wraz z przyległościami. W jaki sposób i na jakie cele gmina przeznaczy ową nieruchomość jeszcze nie wiemy. My zaś zwracamy się do Państwa z prośbą o komentarze na temat wykorzystania pomieszczeń dawnego Ośrodka Zdrowia.

,,Senior -Wigor ''chwilowo bez kierownika.

Z dniem 30 listopada 2019 roku dotychczasowa kierownik Dziennego Domu Pobytu ,,Senior -Wigor” w Miedznej Drewnianej Pani Marzena Grzesińska zakończyła wspaniały 4 letni okres
/ czytaj więcej/
Rozszerzona zawartość newsa
kierowania tą placówką. Pani Marzena wygrała konkurs na stanowisko Dyrektora placówki opiekuńczej dla młodzieży w Aleksandrowie. Dziękujemy Pani Kierownik za 4 lata wspaniałej, twórczej pracy, za integrację środowiska seniorów oraz za promocję gminy.

11 litrów krwi w akcji krwiodawstwa

W niedzielę 8 grudnia w godz 10-13 w Białaczowie odbyła się akcja krwiodawstwa. W ciągu tak krótkiego czasu i przy małej promocji tej szlachetnej akcji, mieszkańcy naszej gminy oddali 11 litrów krwi. Brawo WY.