Ambitne plany Stowarzyszenia
Dodane przez zbigniew dnia Listopad 02 2016 20:32:13
,,Ktoś inny zmienia świat za Ciebie

Nadstawia głowę, podnosi krzyk

A Ty z daleka, bo tak lepiej

I w razie czego nie tracisz nic "


Ten fragment utworu pt ,,Przeżyj to sam" najlepiej odzwierciedla postawy i zachowania nihilistów, czyli niektórych mieszkańców naszej gminy, którzy z założenia uważają że się nie da. Na pytanie dlaczego? Odpowiadają - ,,bo nie"

Na całe szczęście, również w tym samym środowisku nie brakuje entuzjastów i optymistów, . Na nasze zaproszenie spotkania w celu reaktywacji Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Gminy Białaczów, pomimo ulewnego deszczu i przenikliwego wiatru, odpowiedziało kilkanaście osób z Białaczowa, Sobienia i Parczówka, Łodzi i Skarżyska Kam. Jakby na przeciw aurze, w sobotni wieczór, rozgorzała gorąca dyskusja wokół zaproponowanych przez inicjatorów spotkania założeń działalności Stowarzyszenia po reaktywacji. Postanowiono:

1/ Przeprowadzić z końcem listopada lub początkiem grudnia 2016 wybory nowych władz Stowarzyszenia
2/Zorganizować cykl spotkań z młodzieżą w celu powołania Młodzieżowej Rady Gminy
3/Zorganizować otwartą debatę na temat oświaty , kultury i sportu w gminie.
4/Udzielić wsparcia Stowarzyszeniu ,,Bialnet" w celu rozwoju sieci informatycznej
5/Lobbować inicjatywę adaptacji pomieszczeń pod Ratuszem
6/Kontynuować inicjatywę medal ,,Zasłużony dla gminy Białaczów"

W trakcie dyskusji zrodziły się bardzo ciekawe pomysły związane z promocją naszej gminy. Na szczególną uwagę zasługują dwie propozycje tj uruchomienie na bazie istniejącej infrastruktury informatycznej, młodzieżowego radia internetowego, oraz wykorzystanie zaczopowanej studni głębinowej na rynku w Białaczowie w celu budowy fontanny.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za konstruktywne wnioski i propozycje. Mamy nadzieję że na kolejne spotkania dołączą do nas przedstawicieli pozostałych sołectw naszej gminy.Piotr Kolczyński i Zbigniew Szpoton