Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIACzerwiec 19 2024 07:20:48
Obecny adres IP
3.230.173.188
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
NASZE INICJATYWY
NOSTALGIA BAND
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 327
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Uloni1
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ,,Nostalgia Band-Białaczów
Powiew nadzieji w Radzie Sołeckiej Białaczowa
Informacje EKGZ inicjatywy Nowej Rady Sołeckiej, w dniu wczorajszym (07/02/2019r) w Świetlicy w Białaczowie, odbyło się pierwsze z cyklu spotkań mieszkańców z władzami gminnymi i samą Radą. Frekwencja na sali (ok 40 osób) świadczy o tym iż mieszkańcy Białaczowa wystawili nowej Radzie kredyt zaufania. Formuła spotkania także odbiegała od sztampowych i biernych spotkań. To właśnie przybyli na spotkanie mieszkańcy mogli swobodnie wypowiadać się na tematy ich nurtujące. Zaproszeni goście w osobach Przewodniczącej Rady Gminy jak i Pani Wójt czy też Pani Sołtys udzielały odpowiedzi na pytania. A pytano m.in. o połączenia autobusowe z miejscowością Końskie, miejsce lokalizacji siłowni zewnętrznej, formę zagospodarowania ,,Piekielnego Szlaku", budowę chodnika (pobocza) na ul. Sobieńskiej, możliwość zmiany przeznaczenia świetlicy. Członek Rady Sołeckiej Pani M. Hejda zaproponowała by w ramach integracji społecznej, w miesiącach wiosenno-letnich, zorganizować tzw potańcówkę a także wyjazd na wycieczkę lub do teatru. Propozycja została optymistycznie zaakceptowana. Moje propozycje dotyczyły reaktywacji Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Gminy Białaczów, włączenia się w redagowanie ,,EKG-Białaczów" oraz uczestnictwa w projekcie ,,Wokalna Grupa senioralna". Radny A. Martyka, krytycznie ocenił dotychczasową formę dystrybucji pieniędzy z tzw ,,Funduszu Sołeckiego" Na zakończenie łyżka dziekciu. Merytoryczna i swobodna dyskusja przerodziła się w chwilową wymianę argumentów, kiedy poruszono problem działalności tutejszego Koła Gospodyń Wiejskich. Ustalono iż w dniu 14 lutego odbędzie się specjalne spotkanie członków KGW, na które już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych.


Z.S
Komentarze
Diana dnia luty 08 2019 16:21:37
W końcu zebranie sołeckie wyglądało tak jak powinno.Fajnie,że przyszli mieszkańcy razem można było podyskutować. Przychodźcie na zebrania i dyskutujmy,pytajmy ,udzielajmy się.Widze,że Pani Wójt chce dużo zrobić i jest przychylna nowym pomysłom. To się chwali.To buduje zaufanie ,dzięki któremu może wyjść wiele ciekawych inicjatyw.
degustator dnia luty 10 2019 18:56:37
Pani wójt już zaczęła robić, ale tylko przyjęcia dla grona zasłużonych osób.
Kolejna impreza w Hermesie." Oczywiście z jej pieniędzy zapłacona."smiley
Czy nas stać jako społeczeństwo na ciągłe Libacje obecnej władzy?
Brać się wreszcie za robotę. Spełnić wyborcze obietnice.
Belfer dnia luty 13 2019 16:23:27
Obawiam się że stare zwyczaje powrócą i nawyki pozostały.Coż demokracja róbta co chceta byle nie za nasze pieniądze.Obietnice były i myślę że na tym się skończyło!
OBSERWATOR dnia luty 13 2019 20:16:14
Belfer, obawiam się, że to nie Pani Wójt to organizowała.Nie wprowadzaj w błąd razem z degustatorem społeczności lokalnej. Sprawdzaj informacje i pisz prawdę.
degustator dnia luty 14 2019 06:32:42
Obserwator proponuję abyś to ty nie wprowadzał w błąd. Fakty są takie: odbyła się ponownie kolejna impreza na terenie naszej gminy( w samym Hermesie juź druga), organizowana przez " ludzi sprawującyc h władzę"( (wójt gminy należy do nich- chyba się nie mylę?), płacimy wszyscy jako podatnicy za te fanaberie, przecież można coś wartościowego zrobić za te pieniądze dla ludzi ( inwestycja lub wkład własny), a nie tylko zabawy i hulanki. Czy organizuje to Zosia, Hania,Basia, Krysia nie ważne, ktopłaci jest ważne. I znów płaci społeczeństwo, a mojej zgody na ciągłe imprezy nie ma innej będzie. Jak zauważa belfer wróciły stare nawyki i na tym się nie skończy. Wyboru wygrane, obietnice wyborcze nie realizowane bo i po co. Ważne że kasa do kieszeni co miesiąc wpływa a naród zapomnieć co się obiecywało przed wyborami. My jednak nie zapomnimy i rozliczymy, a i na rączki będziemy patrzeć uważnie gdyż nie będzie zgody na takie marnotrawstwo że strony rządzących w gminie Białaczów.
Belfer dnia luty 17 2019 07:48:23
Obserwator coś słabo ci idzie obserwacja! Słuchaj pieniądze gminne są nasze my płacimy podatki a wójt jest tylko urzędnikiem który powinien wykonywać oczekiwania swych wyborców.Impreza była i będzie ich więcej .Wójt musi podziękować za pomoc w wyborach.Więc zabawa trwa !!
OBSERWATOR dnia luty 17 2019 21:58:58
Wójt dziękuje ale tylko swoim wyborcom. Belfer powiedz wójtowi jakie masz oczekiwania (może przydadzą się do planowania ).
degustator dnia luty 18 2019 15:12:47
Fajnie że nagle taka grzeczna ta Pani i dziękuję "swoim" wyborcom. Tylko do jasnej cho....ery DLACZEGO NIE ZAPŁACI ZA TE IMPREZY SAMA. Ja jeżeli komuś dziękuję to robię to z własnych środków, a nie za cudze. Teraz druga kwestia: gdzie inwestycje obiecane w kampanii wyborczej
Minęły już4 m- ce i nadal nic. Wniosek na drogi dojazdowe do pól do urzędu Marszałkowskiego nie złożyła. Jest wykonanych kilka projektów dróg, które śmiało można dofinansować że środków Urzędu marszałka, ale po co
Najlepiej wciskać kit że kasy brak. Ciemny lud łaknienia wszystko. NIE, NIE łyknie wszystkiego. Ten lud będzie wnikliwie obserwował i wytykał błędy obecnej władzy
degustator dnia luty 18 2019 15:18:44
Należy przy tym dodać że na inwestycję drogową Urząd Marszałkowski daje 50 % pieniędzy jakie trzeba wydać na wykonanie tej drogi. Szacunkowa kilometr to koszt 500000( pół miliona złotych) . Gmina straciła na dzień dobry około 250000(dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych). Pierwszy kwiatek ( finansowy) tej wiosny
marbo dnia luty 19 2019 17:35:27
Ciekaw jestem, kto przygotował projekt uchwały w sprawie diet radnych?UCHWAŁA NR III/15/2018 RADY GMINY BIAŁACZÓW z dnia 28 grudnia 2018 r Wygląda na to, ze autor postanowił sprawdzić umiejętności matematyczne i kondycję intelektualną wyborców podając wysokość diet w ujęciu procentowym maksymalnej wysokości diety o której mowa w art. 25 ust. 6 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym. Proste prawda ? I tak dieta radnego została podwyższona z 456 zł w poprzedniej kadencji na 530 zł, czyli o 74 zł miesięcznie , wiceprzewodniczący Rady i przewodniczący Komisji Stałych pobierają dietę w wysokości 671 zł miesięcznie Niezmieniona została dieta przewodniczącej Rady 1342 zł gdyż jest to maksymalna dieta przewidziana prawem dla gmin poniżej 15 tys. mieszkańców. Uchwała została przyjęta . !0 głosów za., 4 przeciw. (Jóźwik K, Paduszyńska, M Pawłowski M, Wilk smiley Komentarz wydaje się zbyteczny.
Belfer dnia luty 19 2019 18:13:10
Niestety moje obawy się sprawdziły człowiek nie może zmienić się przez 4lata jak zaręczali co niektórzy .Trudno następna kadencja zmarnowana!!!
Kizilyar dnia luty 19 2019 19:34:07
Po czterech miesiącach od wyborów nadal w gminie nie ma fabryki kombinerek, kluczy oczkowych, masła beztłuszczowego, trawy zimozielonej. Nie ma też hodowli tapirów i gadających biedronek. Liczyłem na to wszystko a tu du...a zbita. Będą natomiast kurniki, zapytajcie radnej z Wąglan (chociaż ona dostała pomroczności ciemnej) 74 złote podwyżki... Ja bym zgłosił to do prokuratury, wszak za takie pieniądze można ulec wielu pokusom, w tym bardzo grzesznym a jak powszechnie wiadomo w tym kraju grzechy nie uchodzą nikomu na sucho. No i te bankiety w remizie, sam widziałem jak nawalone grono dostojników rzuca sie kawiorem z jesiotra, oblewają się szampanem a do tego wszystkiego przygrywa sam chór Aleksandrowa potajemnie przemycony do polski przez lewackie podziemie tzw. tęczowe ludziki. Zapomniałem dodać że szampan był francuski moet & chandon brut imperial i tu musze władzę pochwalić za oszczędność bo są droższe trunki tego typu (moet kosztuje jakieś 4 tysiące za 9 litrów). Pozostał mi tylko jeden nie smak, mianowicie dwóch decydentów wylało 400 litrów słynnej wódki goldwasser (słynie z tego że są w niej opiłki złota) Puścili to przez durszlak zbierając skrupulatnie zebrany kruszec, mam tylko nadzieję że mówili prawde twierdząc że zbierają na nastepny raut. Mam też nadzieje że nie byłem równie zabawny jak przedmówcy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes