Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIACzerwiec 19 2024 09:01:34
Obecny adres IP
3.230.173.188
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
NASZE INICJATYWY
NOSTALGIA BAND
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 327
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Uloni1
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ,,Nostalgia Band-Białaczów
Czy gminie Białaczów grozi bankructwo?
Informacje EKGTu przeważająca część funduszy spływa do gminy z subwencji rządowych, w ramach różnych programów społecznych. Duża, a moim zdaniem zbyt duża część środków własnych, wydatkowana jest na dorażną pomoc mieszkańcom gminy, bez szczegółowej analizy potrzeb. W raporcie dalej czytamy o tym ze dochód na 1 mieszkańca gminy Białaczów jest mniejszy niż wydatki na niego.( D-4.438 zł,W-4.517zł)Jeszcze kilka lat wstecz sytuacja wyglądała odwrotnie. Wdrażając się w prognozy budżetowe na lata 2019-2024 można zauważyć regres w dochodach gminy. Autorzy tego raportu albo bardzo realnie ocenili możliwości gminy albo wykazali się brakiem kreatywności . Spadające dochody przy utrzymujących się na jednakowym poziomie kosztach doprowadzi wcześniej czy pózniej gminę do kolejnych zadłużeń poprzez zaciąganie kredytów i pożyczek. A taka sytuacja wydarzy się wcześniej niz możemy się tego spodziewać. Wystarczy że dostaniemy w ramach programu europejskiego czy krajowego część środków na realizacje jakiegokolwiek projektu (kanalizację, inwestycję czy współudział inwestorski). Konieczna więc będzie pożyczka czy kredyt na pokrycie wkładu własnego. W ten sposób wpadniemy w tzw spiralę zadłużenia a to jest już krok do bankructwa.
Niniejszym subiektywnym felietonem, chciałbym skłonić rządzących i administrujących naszą gminą do refleksji. To że współczesnego ,,Kowalskiego” nie interesują takie zawiłości ,nie zwalnia Was, którzy wykazaliście się kreatywnością w kampanii wyborczej do wzmożonej pracy i działań by opisana wyżej hipotetyczna sytuacja nigdy nie spotkała gminę Białaczów. Szanowni Radni gminni, TO WY jesteście organem uchwałodawczym i to na Was także spoczywa odpowiedzialność za rozwój przyszłościowy gminy.
Pamiętamy inicjatywy i nawoływanie przez ówczesną opozycję a dziś zasiadających we władzach Rady Gminy do skutecznej egzekucji należności publiczno- prawnych (długi podmiotów i osób fizycznych za podatki gruntowe, opłaty za wodę, nieczystości). Pamiętamy jak poprzedni rządzący dostawali cięgi za mało rozwojowy budżet. Dziś ci sami radni, ale już po drugiej stronie zachowują powściągliwość w krytyce tego co sami dziś nie robią. Szanowni Radni , czas zdecydowanie wejść na ruchome schody i wjechać do celu a nie próbować z nich schodzić opowiadając przez 50 lat że gdzieś tam w sołectwie ,,trza naprawić drogę”.

Zbigniew Szpoton

Ps. Słowa uznania kieruję do pracownika UG Białaczów , który realizuje przekaz online z sesji Rady Gminy, za wysoką jakość techniczną i sprawność informacyjną.
Komentarze
Belfer dnia lipiec 01 2019 19:31:20
Dzieję się tak ponieważ nasze dziwne że czas nie zrozumiałe prawo jest tak skonstruowane że żaden parafian lub delikwent w postaci Wójta za nic nie odpowiada!! Wystarczy zmienić ustawy aby do władzy nie pchały się złodzieje i cwaniaczki!!
karolswiatek dnia lipiec 02 2019 21:41:12
A pytał Pan ,,jak jest" i podobno było dobrze... Więc skąd ten ból d...?
Belfer dnia lipiec 03 2019 06:10:27
Dobrze to jest tym co biorą 10 tys pensji i ryczałt w wysokości 1500zł bo już więcej się nie dało?!!Kawusia z rana buzi buzi atmosfera lajtowa tak wits s. się Wójtowa z przewodniczącą rady gminy jak rodzina.Im jest dobrze reszta tyra na to !!!!
Diana dnia lipiec 09 2019 05:24:58
Była władza tez popijała kawkę i brała kase za nic ,kupe kasy wyrzucone na niezrealizowane projekty itd ,teraz pije kawkę gdzie indziej i śmieje sie z glupiego Białaczowa za to ,że mu szanse dali😄😄
wieslaw dnia lipiec 09 2019 06:43:01
Na jaki projekt została wydana kupa kasy, a nie został zrealizowany?
degustator dnia lipiec 09 2019 08:38:23
Pani Diano, nie ma co porównywać tych dwóch sposobów rządzenia. Tamci w większości realizowali swoje obietnice wyborcze, widać ich pracę na każdym kroku, chociaż Pani pisze we wcześniejszych postach , kilku metrach chodnika czy drogi przed wyborami. Nie zgodzę się z Panią . Proszę pojechać do wiosek ,ale wszystkick w gminie, lub choćby pogadać z mieszkańcami. Ja widzę ogromną różnicę między tym co było a jak teraz wygląda gmina po 4latach rządzenia wójta Reszelewskiego i jego ekipy. Wiadomo ,nie wszystko im wyszło , pewne rzeczy w mojej ocenie należało zrobić inaczej. Nie wszystko też można zrobić ponieważ byli też tacy (widziałem papiery) ,którzy przeszkadzali tamtej ekipie jak tylko mogli. Zrobiono wiele żeby pokazać że nic są w stanie zrobić. Zrobili wiele ,a fakt że ludzie dali się nabrać na gładkie słowa i obietnice bez pokrycia obecnej ekipy to tylko ze szkodą dla nas mieszkańcó.Natomiast to co dzieje się obecnie to koncert złych poczynań. Obserwując co się teraz dzieje, to pokaz indolencji i niekompetencji obecnie rządzących gminą.
Jeśli chodzi o zarobki to przecież Pani Goworek ni pierwszej seji dostała pensję z najwyższego pułapu i nie było na ten temat dyskusji. Jest dobrze
,chociaż ta pani niczym się nie wykazała nawet po prawie 9 miesiące rządzenia. Poprzednika co niektórzy chcieli zlinczować za to żepo trzech latach i wynikach swej pracy dostał podwyżkę. Czy słusznie czy nie nie mnie to oceniać. Ja widzałem pracę jego i jego ekipy. Osobiście uważam,że ludzie na takich stołkach powinni dobrze zarabiać ,żeby nie byli narażeni na branie ł a pówek.
Kolejny temat picie kawy. Pani w pracy nie pije kawki czy herbatki? Ciekawe czy nie znając specyfiki Pani pracy ktoś nie powie ,że siedzi Pani tylko za biurkiem i za nic bierze kasę(może też nie małą). Pani Diano nie mam zamiaru pani ubliżyć czy też urazić. Nie znam pani nie wiem co pani robi. Ale proszę nie osądzajmy bo nas też osądzą. Pewne sprawy z zewnątrz są inne niż od środka.
Natomiast obeca ekipa nie ma pojęcia do rządzenia . Rozwalają wszystko czego tylko się dotkną. Gdzie obitnice wyborcze. Polecam przeczytajcie co obiecywała pani Goworek przed wyborami. Wychodzi na to że to co miała naprawiać i realizować ,będzie doprowadzone do upadku i zniszczenia. Póki co tak się dzieje. Pozdrawiam
degustator dnia lipiec 09 2019 08:50:12
Jeżeli wie Pani o projektach którebyły wykonane ,a nie były zrealizowane to proszę podzielić się z nami tą wiedzą. Spróbujemy wspólnie wyjaśnić dlaczego. Jeżeli zmarnowano nasze pieniądze to jest karygodne. Może również Pan Redaktor zacznie wyjaśniać pewne sprawy ,zagłębi się w pracę dla dobra społeczeństwa, a nie na zasadzie tu wrzucę tam wrzucę oni się będą kłucić, wyciągać brudy ,a jak przy okazji coś z tego dobrego wyjdzie dla ludu to wtedy moja zasługa . Trochę to nie tak Panie redaktorze.Pozdrawiam
degustator dnia lipiec 09 2019 09:03:20
Koleny raz do pani Diany. Stara mądrość mówiła ,że śmieje się ten który śmieje się ostatni. Jeżeli ktoś podejuje pracę , to zmienia ją na lepszą, (tak z reguły jest. Przynajmniej ja tak mam)ale musi mieć odpowiednie predyspozycje , kompetencje i uprawnienia. Nikt na ładne oczy nie da Pani pracy ,żeby nie ośmieszyć siebie w oczach innych poważnych ludzi. Więc proszę zbyt pochopnie nie wydawać swoich sądów.
A jeżeli pani uważa że też mogłaby pani pracować w innym miejscu i śmiać się , bo tam będzie Pani dobrze to nie ma co pisać tylko brać się do roboty, składać dokumenty , iść na romowę czy wziąć udział w konkursie na stanowisko jakie chciałaby Pani zajmować i tyle w temacie . Nie ma co innym zazdrościć tylko samemu próbować realizować swoje zamierzenia . Pozdrawiam
Lucek dnia lipiec 12 2019 13:12:27
Belfer nauczyłeś się tylko biadolić. Krótki wierszyk dla Ciebie. Srutu-tutu - nie każdy belfer nadaje się do noszenia surdutu. Przepraszam, wulgaryzmów nie było.
Belfer dnia lipiec 13 2019 13:21:11
Prawda nie każdy ale i do pilnowania była też nie każdy się nadaje!!!.Ryczy krowa ryczy muł gdy na scenie Lucek full!!!
Diana dnia lipiec 20 2019 11:20:26
Panie Degustator,nic Pan o mnie nie wie i moim życiu wiec radze sie nie wypowiadać.Powiem Panu o prawdach jakie są, byly i będą.Każdy kto należy do jakiejs parti ma z tego profity ,liczą sie znajomości .O dobrą pracę jest trudno bo zasiadają w niej rodzina,znajomi i przyjaciele.Takie pieprzenie,że kazdy moze zdobyć wyksztalcenie i pracowac gdzie chce jest tyle warte co zeszłoroczny śnieg.Czy gybym pracowała jako sprzedawca w sklepie mam szansę bez znajomości pracować w MSWIA z marszu? Więc proszę mi tu nie wcuskać kitu i innym czytającym.Nie urodziłam sie wczoraj ,duzo wiem ,czytam i mam swoj rozum.Wiem jak skonstruowany jest świat,jak dzialaja systemy wladzy ,kazdy myślacy logicznie to wie.Niesetyty procz chodnikow i asfaltu ja nic nie widze żeby bylo zrobione po 4latach.Obecna wladza? Narazie sie przyglądam ,na ocene przyjdzie czas.Uwazam,że Samorzady itp powinny byc bezpartyjne ,obojetnie czy miejskie czy wiejskie bo powinni liczyc sie ludzie,ich potrzeby,rozwoj by mieli godne i postępowe warunki do życia,kultury,rozrywki...Niestety ludzi z zaangażowaniem robiacych cos dla idei jest garstka reszta to pijawki by jak najwięcej miec dla siebie,smietanka bawi sie i śmieje sie z plebsu,że na nich glosuje.Brutalne ale prawdziwe.U mnie czarne to czarne kolory widze w teczy smileyPozdawiam
Diana dnia lipiec 20 2019 11:27:44
Jeszcze jedno Panie Degustator ,co do picia kawki moglam uzyć cudzysłowu wtedy miało by inny kontekst a po drugie faktycznie ta kawka tska wazna na tle tych innych ważnych spraw.Nie szukajmy dziury tam gdzie jej nie ma.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes