Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIACzerwiec 19 2024 09:07:54
Obecny adres IP
3.230.173.188
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
NASZE INICJATYWY
NOSTALGIA BAND
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 327
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Uloni1
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ,,Nostalgia Band-Białaczów
POWRÓT DO SZKOŁY W ERZE PANDEMII
Informacje EKG

A.S.-Przerwy lekcyjne w klasach młodszych, a rozważamy także klasy starsze, będą dostosowane do wytycznych w taki sposób, aby ograniczyć liczbę uczniów przebywających w jednym miejscu. Preferowane będzie spędzanie przerw na świeżym powietrzu

Z.S.-Jak będzie przebiegać weryfikacja uczniów  przed rozpoczęciem zajęć? Czy będą sprawdzane pod kątem objawów chorobowych takich jak infekcja górnych dróg oddechowych?

A.S.-Do oceny stanu zdrowia dziecka przed posłaniem go do szkoły zobowiązani są rodzice. W szkole będzie mierzona temperatura wszystkim osobom wchodzącym. W przypadku pojawienia się niepokojących objawów u uczniów w trakcie pobytu w szkole przygotowane jest pomieszczenie, w którym bezpiecznie dziecko będzie mogło poczekać na przyjście powiadomionych rodziców. Nie mamy kompetencji do oceny stanu zdrowie dzieci, możemy tylko reagować na widoczne objawy, dlatego wcześniej wspomniałam o zdrowym rozsądku i odpowiedzialności.

Z.S-.Uśmiecham się gdy czytam w zaleceniach MEN zachowanie dystansu podczas gier kontaktowych w trakcie realizacji zajęć WF-u. Przecież prawie wszystkie gry, nie tylko zespołowe, to gry kontaktowe. Co Pani o tym sadzi, czy jest to realne?


A.S.-W wytycznych zaleca się ograniczenie gier i ćwiczeń kontaktowych w trakcie zajęć, w tym zajęć z wychowania fizycznego. Nauczyciele wychowania fizycznego zmodyfikowali programy nauczania zgodnie z zasadą zachowania dystansu. Z niektórych gier i ćwiczeń niestety trzeba było zrezygnować.

Z.S.-Kolejnym kuriozum jest unikanie kontaktu z uczniami: personelu kuchennego , pracowników administracji czy też Pań sprzątających. Już nauczycieli nie ujęto w tej grupie ,ale to zrozumiałe. Według mnie jest to czysto teoretyczne zalecenie.

A.S.- Zapewniam, że w sytuacji w jakiej się znaleźliśmy, żaden pracownik szkoły nie będzie unikał kontaktu z uczniami. Skoncentrujemy się na zachowaniu dystansu i komunikowaniu się w bezpieczny sposób.

Z.S.-Kończąc naszą rozmowę życzę wytrwałości, bo jak sama Pani doświadcza będąc managerem szkoły, teoria swoje, życie swoje. Życzę by najważniejszy podmiot w edukacji , czyli uczniowie nie musieli przeżywać powtórki z końcówki ubiegłego roku szkolnego. Pani zaś życzę, by kierowanie placówką w tym nowy roku szkolnym nie sprawiało trudności i zmartwień. A wszystkim pracownikom oświaty i uczniom  nasza Redakcja życzy ZDRÓWKA

A.S.-Bardzo dziękuję za możliwość przedstawienia przygotowań szkoły do nowego roku szkolnego. Mam nadzieję, że podjęte przez nas działania pozwolą wszystkim w spokoju i bezpiecznie realizować obowiązki.Białaczów.22/08/2020r
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes