Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIACzerwiec 19 2024 09:23:52
Obecny adres IP
3.230.173.188
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
NASZE INICJATYWY
NOSTALGIA BAND
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 327
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Uloni1
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ,,Nostalgia Band-Białaczów
APEL DO WLADZ GMINY
Informacje EKGZgodnie z zapowiedzią składam relacje z rozmowy z Prezesem PKS Opoczno na temat połączeń komunikacyjnych (osobowych) gminy Białaczów z Opocznem i Końskimi. Moja szybka interwencja spowodowana jest licznymi informacjami internautów i mieszkańców Białaczowa na temat tzw wykluczenia komunikacyjnego . Z relacji wynika że uwagi na brak rozwiązań w tej kwestii, mieszańcy aby dostać się do Opoczna czy Końskich, zmuszeni są do dojazdów rowerem bądz dojścia pieszo do tych miejscowości w których są przystanki obsługiwane przez PKS (Miedzna Drewniana, Wąglany, Petrykozy) Moja sugestia w rozmowie z życzliwym nam szefem PKS-u, dotyczyła rozwiązania doraznego polegającego na wydłużeniu trasy Opoczno-Końskie i Opoczno-Żarnów o 5-7 kilometrów i zorganizowania przystanku w Białaczowie.( z Petrykóz do Białaczowa i przez Zakrzów powrót do starej trasy do Końskich i z Wąglan do Białaczowa powracając do starej trasy na Żarnów) Oczywistym jest że te same autobusy w drodze powrotnej pokonują tą samą trasę. Moja sugestia dotyczyła tylko doraznych rozwiązań w godzinach 7-9 . Prezes PKS Opoczno uznał że jest to realne, ale poza działaniami komercyjnymi spółki, z uwagi na tzw nierentowność . Tu jednak wskazał na rozwiązanie polegające na uzyskaniu przez samorząd gminy Białaczów środków finansowych z Urzędu Marszałkowskiego i Starostwa Powiatowego w ramach tzw projektów. Tak uczyniły niektóre ościenne gminy. Zaznaczył przy tym że działania te powinny być podjęte bardzo szybko, gdyż termin naboru wniosków wkrótce się zakończy. Stąd też mój a jednocześnie mieszkańców apel do władz gminy o szybkie działanie .

Ps. Pamiętam spotkanie mieszkańców z Prezesem spółki PKS Opoczno w 2019 roku, ale minęły prawie 3 lata a władze gminy i radni nie wykonały od tamtego czasu żadnego ruchu w celu przeciwdziałania tzw wykluczeniu komunikacyjnego mieszkańców naszej gminy.

Zbigniew Szpoton
Komentarze
marbo dnia wrzesie� 14 2021 17:46:00
Artykuł o wykluczeniu komunikacyjnym to prawdziwy strzał ww dziesiątkę . Pan Zbigniew Szpoton dostrzegłł coś, czego nie widzi władza gminna opłacana z naszych podatków.Władza gminna tzn wójt i radni szczególnie z Białaczowa.A może nie chcą widzieć, choć sprawa dotyczy zarówno młodych osób dojeżdzających d szkół jaki starszych potzebujacych specjalistycznej pomocy lekarskiej, czy stomatologicznej.Czym wytłumaczyc fakt że z roku na rok maleje możliwość dotarcia do ościennych miast tj Końskich, Kielc i Opoczna Bulwersuje mnie bierność radnych z Białaczowa, którzy w obecnej kadencji samorządu ani razu nie zabrali głosu na ten temat.Zadziwiający przy tym jest fakt , że stoica gminy jest gorzej skomunikoana niż większość sołectw gminy.Należy zaznaczyć, ze wbrew temu co się mówi, to nie brak pieniędzy uniemożliwia poprawę poziomu skomunikowania..Naprawdę nie chodzi o wielkie pieniądze , ale i te nie muszą być wydawane w całości z kasy gminy. Jest program rządowy, z którego skorzystało starostwo opoczyńskie. i wiele gmin.. trzeba tylko chce.Być może włodarze gminy uażają, ze problem sam się rozwiąże, młodzi pójdą w świat, a starsi opuszczą ziemski padół.,Wszystko wskazuje na to, ze ze ze względu na starzenie się społeczeństwa problem bedzie narastał .Przy okazji warto zastanowić się zastanowić , czy dokanalismy własciwego wyboru władz samorządowych.
klemens dnia wrzesie� 14 2021 18:16:52
Cóż, władza jest taka jakie społeczeństwo tej pięknej mieściny. To Wy wybieraliście. Ito Wy ponosicie konsekwencje swoich wyborów. Jeśli Homo homini Lupus, to jaka ma być władza? Pozdrawiam.
Diana dnia wrzesie� 15 2021 09:45:46
@Marbo trudno się z Tobą nie zgodzić.Gdy 13lat temu wprowadziłam się do Gminy komunikacja była i to dobra w obie strony. Teraz po tylu latach bardzo kuleje a władze zapominają ,że oni auta mają i wszędzie dojadą Pytanie co ma zrobić uczeń i strasi ludzie oraz tacy co nie posiadają prawa jazdy bo nie muszą jeśli nie chcą.Są w Białaczowie uziemieni.
Nie każdego stać na taksówkę by jechać do lekarza
Dla mnie to jakiś obłęd i pachnie mi tu uwstecznianiem się.
Mamy XXI wiek a Białaczów jest odcięty od swiata.To jest dramat.
zbigniew dnia wrzesie� 15 2021 11:30:05
Dziś dostałem info że ktoś z Białaczowa codziennie chodzi do Wąglan by z tamtego przystanku dojechać do pracy w Opocznie. Inny ktoś dojeżdża rowerem do szkoły w Opocznie.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes