Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIACzerwiec 19 2024 08:18:49
Obecny adres IP
3.230.173.188
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
NASZE INICJATYWY
NOSTALGIA BAND
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 327
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Uloni1
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ,,Nostalgia Band-Białaczów
SZKODA ?!
Informacje EKG

Na stronie internetowej Urzędu Gminy Żarnów, ale nie tylko, w ostatnim okresie ukazały się ogłoszenia kierowane do osób fizycznych (mieszkańców gminy)o możliwości składania wniosków na instalacje w ich domostwach ekologicznych urządzeń do wytwarzania energii cieplnej. Wielu mieszkańców po konsultacji z doradcami zdecydowało się na inwestycje, z uwagi na bardzo duże dopłaty z Funduszu Ochrony Środowiska, (do 85% całej inwestycji) ale także z uwagi na wzrastające koszty tradycyjnego wytwarzania ciepła.A oto treść ogłoszenia"

,,Informujemy, że Gmina Żarnów w styczniu 2018 r. zamierza wystąpić z wnioskiem o dofinansowanie, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 na montaż kotłów na biomasę, instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła.
Planowane do montażu kotły na biomasę muszą spełniać wymagania 5 klasy emisji, a orientacyjny koszt kotła wraz z montażem szacuje się na poziomie 15 000,00 zł brutto.
Orientacyjny koszt instalacji fotowoltaicznej (3,0 kW) wraz z montażem szacuje się na poziomie 20 000,00 zł brutto.
Orientacyjny koszt kolektorów słonecznych wraz z montażem szacuje się na poziomie 12 000,00 zł brutto.
Orientacyjny koszt pompy ciepła wraz z montażem szacuje się na poziomie 55 000,00 zł brutto.

Wg posiadanych przez nas na dzień dzisiejszy informacji, orientacyjny udział osób fizycznych w składanym wniosku wynosić będzie około 15 % wartości inwestycji netto + należny podatek VAT od całości instalacji. Koszty te mogą ulec zmianie.
"

Wprawdzie nasi urzędnicy gminni zamieścili ogólną informację o możliwości składania wniosków, ale odzewu czy reakcji naszych mieszkańców nie ma. Rodzi się zatem pytanie. Czy to mała skuteczność urzędników, sołtysów, w dotarciu z informacją do potencjalnych beneficjentów, czy też faktyczny brak zainteresowania mieszkańców. Trudno mi znależc uzasadnienie dlaczego mieszkaniec naszej gminy nie zechciałby zainstalować w swoim gospodarstwie choćby kolektory słoneczne, podgrzewające wodę w domu, płacąc tylko 1700 zł, kiedy całkowity koszt takiej instalacji wynosi 12.000 zl. SZKODA?!.Może nasi czytelnicy mają inne zdanie?

Komentarze
marten dnia listopad 29 2017 06:49:09
Panie Zbyszku Pan też jesteś mieszkańcem naszej gminy. To dla czego się Pan nie zgłosił?Szanse są takie same.
zbigniew dnia listopad 30 2017 18:50:02
Widzisz marten, nie jestem bezpośrednią stroną w tym konkursie. To gmina powinna przystąpić do tego konkursu a ja czy mieszkańcy gminy są jego uczestnikami. Innymi słowy. Gmina składa wnioski w oparciu o zapotrzebowanie mieszkańców. Konkurs rozpoczyna się 21 stycznia więc zostało niewiele czasu by to wszystko zorganizować. Zobaczymy czy urzędnikom będzie się chciało.
marten dnia grudzie� 03 2017 09:24:04
Panie Zbyszku mnie chodziło o brak zainteresowania mieszkańców gminy a zatem i pana możliwością montażu choćby kolektorów słonecznych. Trudno Panu znależć uzasadnienie takiego faktu.To może bądż Pan pierwszy , kto wie może coś się zmieni .Ja jedną z tych ofert mam .to nie,działa do końca tak jak, mówią .
zbigniew dnia grudzie� 03 2017 11:45:01
Nie zrozumiałeś ,,marten" mojego komentarza. Jeszcze raz. Choćbym chciał , to nie mogę. To jest konkurs dla gmin, które mogą dostać dotacje na urządzenia dla mieszkańców.Nie masz też racji co do mojego braku zainteresowania tym tematem. W końcu artykuł o tym najlepiej świadczy.Pozdrawiam
marten dnia grudzie� 03 2017 20:44:57
To Pan niczego nie rozumie.(wprawdzie nasi urzędnicy gminni zamieścili ogólna informacje o możliwości składania wniosków,ale odzewu czy reakcji naszych mieszkańców nie ma.)to Pan napisał , a ja pytam czy taki wniosek Pan złożył ?
msciciel dnia grudzie� 06 2017 05:57:18
Zbysię rozumie wszystko tylko pojąć nie może z racji wieku trzeba mu wybaczyć on wszystko wie i nie wolno mu zwracać uwagi bo będzie zły i mu włosy ze złosci wypadają a ma już ich mało więc go nie denerwuj!
kajetan dnia grudzie� 06 2017 08:43:23
Jakie mamy społeczeństwo w gminie widać w treści komentarzy. Was nie interesuje problem o który p Szpoton podnosi ale najważniejsze jak jemu dokopać.
marten dnia grudzie� 07 2017 09:36:47
msciciel przypominam że nie wolno ci nikogo obrażać ,pamiętaj nie jesteś niewidzialny.to co piszesz to odzwierciedlenie twojej osobowości z , którą na pewno masz problem .Po prostu idż do lekarza. Panie zbyszku i kajetanie sztucznie robicie problem tam gdzie go nie ma , ludzie dobrze wiedzą że jest taka możliwość ale może po prostu ich nie stać 1700 zł to dla wiekszości mieszkańców gminy to majątek a wiadomo że to nie ostateczna kwota . Chyba pana też nie stać skoro nie zdecydował się pan na ekologie a mówimy o najtańszej opcji .Pozdrawiam
msciciel dnia grudzie� 07 2017 11:10:33
Marten ja zbysię nie chciałem obrazić jestem jego Wielkim fanem motywuje go tylko do pracy bo zajmuje się pierdołamim i tyle a jak ci coś dolega bo mi nie to ty idź do weterynarza albo zjedz snickersa bo gwiazdorzysz powiem ci ze ciężko by mnie było nie zauwarzyc
msciciel dnia grudzie� 08 2017 10:21:35
Gmina nie ma kasy i żadnych dopłat do wymiany kotłów co2 itp nie będzie tak ze mądrala marten gówno wie i pewnie pracuje w gminie i lize by posadę utrzymać pozdrawiam
Kizilyar dnia grudzie� 09 2017 17:51:30
A co to jest kocioł "co2"?? Co to znaczy "zauwarzyc"?? A tak przy okazji to 10 tysięcy dla katabasów na dach kościoła się znalazło, więc nie wiem czy gminy nie stać.
msciciel dnia grudzie� 10 2017 08:45:56
Kocioł centralnego ogrzewania!Nie ma żadnych dotacji itp kto ma jakieś sugestie proszę iść do urzędu i mu wyjaśnią nie ma kasy itd
zbigniew dnia grudzie� 11 2017 15:18:06
Mściciel-Wprowadzasz w błąd czytelników . Urząd Gminy nie finansuje programu a jeden z banków wspołpracujacy z Wojewodzkim Funduszem Ochrony Środowiska w woj. łódzkim. Urząd tylko przeprowadza procedury naboru mieszkańcow na instalacje tych urządzeń.Tak na marginesie, to najwyrazniej w UG pracownicy nie mają informacji na ten temat, bo ja również dzwoniłem tam i usłyszalem to samo, czyli że Urząd nie ma środków na realizację tej akcji.
msciciel dnia grudzie� 12 2017 09:37:09
Zbysię piszesz ze wprowadzam ludzi w błąd a za chwilę dementujesz to mówiąc ze w gminie pracują cymboły i sami nic nie wiedzą gdzie logika sens?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes