Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · TV Białaczów · Białaczów - Film · OGŁOSZENIAListopad 21 2014 19:43:21
Obecny adres IP
54.204.73.126
Nawigacja
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
Archiwum newsów
OGŁOSZENIA
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 169
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: MIDAS
Energia wiatru
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Boks reklamowy
Zespół muzyczny ExDuo
Zapowiedz
NewsyOdpowiadając na pytania czytelników czy ktokolwiek z radnych wysilił się by napisać sprawozdanie ze swoich dokonań, odpowiadamy- na dzień dzisiejszy niestety NIKT.

Natomiast informujemy że w najbliższym czasie ukaże się wywiad z jednym z kandydatów na wójta gminy Białaczów.

Redakcja
Pułapka nie tylko na strażaków


Twardy orzech do zgryzienia mają w chwili obecnej nie tylko parlamentarzyści by wyciągnąć z pułapki w jaką wpadli wszyscy ci rolnicy którzy wykonywali usługi w ramach tzw umów zleceń lub umów o dzieło. W tej grupie, uwikłanych bez ich wiedzy, w kłopoty wpadli także strażacy i ci wszyscy którzy wykonywali zlecenia na rzecz gminy w ramach tzw robót interwencyjnych. Jak się okazuje, i jest to zgodne z systemem o ubezpieczeniach społecznych, wszyscy ci rolnicy, mimo że byli ubezpieczeni w KRUS, automatem zostali przesunięci do ZUS i co gorsze utracili prawo do emerytur rolniczych. Gro z tych osób nawet nie ma świadomości że taki wyrok wydano na nich bez ich wiedzy. Głowią się teraz mędrcy tego kraju bo przecież zbliżają się wybory samorządowe, a rolnicy, strażacy i gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich to bardzo potężny elektorat. Dziś prawie 800 tys rolników czeka niemiła informacja z KRUS. Będziemy śledzić prace decydentów, bo tempo jakie przybrali sobie by rozwiązać ten problem, jest ogromne. A więc można jak się chce?

Zbigniew Szpoton

Pytanie
NewsyCzy może ktoś z czytelników ma wiedzę o nazwiskach kandydatów na radnych i wójta gminy Białaczów, bo niestety na stronach Państwowej Komisji Wyborczej nadal nie ma publikacji nazwisk.

Zbigniew Szpoton
Dzień Edukacji Narodowej

Dzisiaj, 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to świetna okazja do podziękowania pedagogom za trud, jaki wkładają w swoją pracę.
Polski dzień oświaty i szkolnictwa wyższego został ustanowiony 27 kwietnia 1972 roku, jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku na mocy ustawy ,,Karta Nauczyciela" celebrowany jest, jako Dzień Edukacji Narodowej. Zadaniem tego święta jest upamiętnienie rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej, która utworzona została z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów, jest to dzień ustawowo wolny od pracy i szkoły.
Ze statystyk Ministerstwa Edukacji Narodowej (raport o stanie edukacji w 2013 roku -,,Liczą się nauczyciele") wynika, że w polskich szkołach pracuje blisko 470 tysięcy nauczycieli, a najwięcej z nich (265 tysięcy) w przedszkolach i placówkach wychowania przedszkolnego. W szkołach podstawowych (170 tysięcy), gimnazjach ponad (100 tysięcy), technikach (45 tysięcy), liceach ogólnokształcących (42 tysiące) oraz szkołach zawodowych (11,5 tysiąca). Prawie 390 tysięcy jest nauczycielami zatrudnionymi w pełnym wymiarze pracy.

Kim jest statystyczny polski nauczyciel? To 42-letnia kobieta posiadająca wyższe wykształcenie. Większość pedagogów deklaruje jako motyw podjęcia pracy w szkole zamiłowanie do nauczania, pasję pielęgnowaną od najmłodszych lat dziecięcych, jak również dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą oraz chęć dzielenia się swoją wiedzą.
Wszystkim Pedagogom, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Redakcja ,,EKG-Białaczów "składa serdeczne życzenia - radości z wykonywanej pracy, cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do upragnionych celów oraz dużych sukcesów zawodowych!

Sylwia Chałubińska

Z ostatniej chwili
NewsyJak wynika z ogłoszeń Państwowej Komisji Wyborczej, w gminie Białaczów zarejestrowano TYLKO JEDEN komitet wyborczy ,,KWW Ponad Podziałami", który zgłosił swoich kandydatów w tegorocznych wyborach samorządowych. W gminach ościennych podobnych komitetów zgłoszono do PKW kilka lub nawet kilkanaście. Jesteśmy więc jedyną gminą w okręgu piotrkowskim z jednym komitetem wyborczym. Pytania nasuwają się same. Czy to przesyt demokracji, czy marazm wyborców? A może jest tak dobrze że nie trzeba się integrować? Czekam na Wasze opinie.

Zbigniew Szpoton
65 lat Biblioteki w Białaczowie


Sylwia Chałubińska

CZAS NA PODSUMOWANIE

Redakcja ,,EKG-Białaczów" zwraca się z prośbą do wszystkich Radnych Gminy Białaczów (także do Przewodniczącego Rady) o ocenę mijającej kadencji, ocenę widzianą Waszymi oczami. Co uznajecie za sukces, a może sukcesy, a czego wg Was nie udało się dokonać. Macie też Państwo przy tej okazji możliwość zaprezentowania swoich przemyśleń na temat następnej kadencji, w przypadku gdy ktoś podjął decyzję o kandydowaniu.
Nasza Redakcja ma nadzieję że wśród Radnych nie zabraknie tych którzy odważą się napisać do nas, bo mają coś do powiedzenia i nic do ukrycia.Ps. Prosimy naszych czytelników o przekazanie naszej powyższej prośby, tym Radnym którzy
może nie wiedzą o istnieniu ,,EKG-Białaczów"

Nasz adres mailowy - ekgbialaczow@poczta.fm

Piotr Kolczyński
Zbigniew Szpoton
Duma Białaczowa-uczniowie miejscowego gimnazjum

Otwarcie wystawy poświęconej działalności AK na ziemi opoczyńskiej. Zapraszamy do obejrzenia materiału z sejmu i szczególne zwrócenie uwagi na naszych ,,małych partyzantów" (pod koniec filmu). Gratulujemy!


Ossa niewykorzystanych szans

Trwają prace remontowe zbiornika retencyjnego w Miedznej We wcześniejszych artykułach nasza koleżanka Sylwia Chałubińska pisała o zakresie tych prac. Dziś skupimy się na problemie wykorzystania części nadbrzeża dla potrzeb rekreacyjnych mieszkańców nie tylko gminy Białaczów.
Kiedy byłem w sierpniu w miejscowości Ossa, miejscowości należącej do gminy Białaczów,zauważyłem że część nadbrzeża zbiornika, przez część ludności zwana zalewem, nie posiada zabezpieczeń w postaci wału. Jest to początkowy odcinek zbiornika. Okoliczny teren z racji tej, stał się atrakcyjny dla inwestorów, którzy wybudowali sobie w ostatnich latach swoje domki wypoczynkowe. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt że od wielu, wielu lat, dużo się mówi i pisze o konieczności stworzenia w gminie pola namiotowego,placu campingowego, plaży i kąpieliska dla potencjalnych turystów odwiedzających naszą gminę.

Mam wrażenie że ten panujący od kilku lat status quo, to potwierdzenie tego co powiedzieli mi niektórzy mieszkańcy Ossy. Twierdzą oni że właściciele atrakcyjnych domków letniskowych położonych blisko zalewu, nie życzą sobie potencjalnych intruzów, zakłócających im prywatny mir. Padły też opinie bardzo niekorzystne dla tutejszego sołtysa, któremu zarzuca się ,,brak aktywności i układ z letnikami. Próbowałem skontaktować się na miejscu z sołtysem, ale niestety nie zastałem go, więc zostawiłem swój numer telefonu z prośbą o kontakt. Do dnia dzisiejszego Pan sołtys nie zadzwonił, tak więc przedstawiam wypowiedzi jednej ze stron, mającej inne spojrzenie na rozwój sołectwa. Słyszałem też opinię że zbiornika nie można wykorzystywać do innych celów, niż jego przeznaczenie. W rozmowie przeprowadzonej z zarządcą zbiornika w Miedznej Panem Czesławem Pawlikiem usłyszałem iż jest to nieprawda. Na potwierdzenie podał informację iż kilka lat wstecz, Wojewódzki Zarząd Melioracji zwrócił się z pismem do wójtów gmin Białaczów. Drzewicy i Żarnowa, informując o możliwości adaptacji nadbrzeży zbiorników retencyjnych, dla celów rekreacyjnych. Fakt jest taki że na dzień dzisiejszy tylko wójt gminy Drzewica wykorzystał tą możliwość. Stworzył
w Drzewicy przystanie kajakowe, miejsce na czynny wypoczynek nad wodą. Pytam więc, czemu wójtowie pozostałych gmin nie myśleli podobnie? Nasza Redakcja od początku publikacji artykułów o gminie, duży nacisk kładzie na rozwój infrastruktury turystycznej i wypoczynkowej. Będziemy więc w dalszym ciągu wywierać presję na sprawujących władzę w gminie radnych i wójta i namawiać do aktywnego działania w celu promocji i rozwoju gminy.

Zbigniew Szpoton

Ponad 3 mln wizyt
NewsyWczoraj przekroczyliśmy liczbę 3.000.000 odwiedzin naszej strony. Jest powód do zadowolenia. Jest powód do dalszej pracy na rzecz społeczeństwa i gminy. Dziękujemy wszystkim bez wyjątku.

Redakcja ,,EKG-Białaczów"
Wyrazy współczucia
WYRAZY WSPÓŁCZUCIA PRZYJACIELOWI,KOLEDZE, PIOTROWI KOLCZYŃSKIEMU, Z POWODU ŚMIERCI OJCA-SKŁADA REDAKCJA ,,EKG-BIAŁACZÓW"
Strona 2 z 45 < 1 2 3 4 5 > >>
Zegar & Kalendarz
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
Opocznianie
PLATEROWIE
MUZEUM
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes