Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIA · TV Białaczów · Białaczów - FilmSierpie 30 2016 00:25:42
Obecny adres IP
54.81.49.101
Nawigacja
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
OFERTY POWIATOWEGO URZĘDU PRACY
NASZE INICJATYWY
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 205
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: mrocznyrycerz
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Ossa
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Boks reklamowy
Zespół muzyczny ExDuo
III Rajd ,,BSC"

Pytacie jak przebiegać będzie trasa rajdu do Sielpi i ile to jest kilometrów. Odpowiadamy: startujemy o godz 11 spod Ratusza w Białaczowie. Trasa przebiegać będzieprzezSobień, Trzemosznę, Kopaniny,Bedlno,Morawy, Strzeboszów, Stary Sokołów, Dziebałtów. Będziemy jechać bocznymi drogami. Według mapy jest to odcinek 27 km (w jedną stronę).

Ostrzeżenie meteorologiczne dla woj łodzkiego
Newsy
OSTRZEŻENIE Nr 33
Zjawisko: Burze z gradem
Stopień zagrożenia: 1

Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych regionalne
Obszar: województwo łódzkie
Ważność: od 2016-07-11 17:00:00 do 2016-07-12 01:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad.
Prawdopodobieństwo: 85%
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2016-07-11 12:26:00


Zródło. imigw.pl
,,Bezpłatne badania"
Informacje EKG,,Narodziła się nowa świecka tradycja" i komercyjne firmy działające w branży ,,zdrowotnej" robią wszystko by ,,bezinteresownie" pomagać społeczeństwu w dbaniu o ich zdrowie. To dziś pojawi się firma która ,,bezpłatnie" sprawdza nasz zwrok, jutro zaś inna firma która ,,bezpłatnie sprawdzi nasz słuch". Tak czy siak, obie te firmy ,,bezpłatnie" sprawdzają nasze oszczędności finansowe. Ku zaskoczeniu niektórych zdrowych pacjentów, okazało się że po badaniach tych firm a to mają słabszy wzrok a to nie słyszą na jedno ucho .Bo celem zasadniczym tychże akcji nie jest niesienie pomocy (bo żadna z tych firm nie ma dofinansowania NFOZ) a sprzedaż ich produktów. np okularów czy aparatów słuchowych. Często też pracownicy tych firm pobierają zaliczki na te produkty beż wydawania jakiegokolwiek potwierdzenia fiskalnego. Nie wspomnę już o danych osobowych.
Zwracam się tym samym do decydentów w naszej gminie by bardziej szczegółowo przyjrzeli się tym praktykom a przy najbliższej okazji sami odwiedzili miejsce ,,bezpłatnych" badań.
Poniżej zamieszczam treść maila jaki wysyła jedna z takich firm do tysiąca wójtów i burmistrzów. Proszę zwócić uwagę że firma prosi o bezpłatne użyczenie pomieszczen i oddelegowanie pracownicy do prowadzenia rejestracji mieszkańców bo nie pacjentów, którzy ewentualnie chcą skorzystać z ,,bezpłatnych" badań.


W ZWIĄZKU Z PROGRAMAMI OCHRONY I PROMOCJI ZDROWIA DLA MIAST I GMIN.

Przedstawiamy Państwu ofertę zorganizowania bezpłatnego badania słuchu dla mieszkańców po 50-tym roku życia, oraz dla osób z upośledzeniem słuchu na terenie miasta. Proponujemy, aby badania odbyły się w terminie po ............ r., bądź późniejszym w godzinach od godz. 10.00. Dokładny termin badania jest do uzgodnienia.
Bezpłatne badanie słuchu jest badaniem audiometrycznym, które ma na celu wykrycie ewentualnego ubytku słuchu pacjenta. Na podstawie wykonanego audiogramu, określa się rodzaj i stopień utraty słuchu oraz sposoby dalszego postępowania. W razie potrzeby służymy również pomocą w doborze odpowiedniego aparatu słuchowego posiadającego odpowiednie atesty Centralnego Ośrodka Techniki Medycznej i Certyfikatów Europejskich.
W związku z powyższym, prosimy o udostępnienie pomieszczenia na czas trwania badania i wskazanie osoby prowadzącej listę zapisów.

Czytaj więcej:
Rozbój w Parczówku
NewsyPolicjanci z opoczyńskiej komendy zatrzymali sprawcę rozboju. Do przestępstwa doszło 6 lipca 2016 roku o godzinie 9.40 w miejscowości Parczówek w gminie Białaczów.


Policjanci z opoczyńskiej komendy zatrzymali sprawcę rozboju. Do przestępstwa doszło 6 lipca 2016 roku o godzinie 9.40 w miejscowości Parczówek w gminie Białaczów. Z dotychczasowych ustaleń policjantów pracujących przy tej sprawie wynika, że do mieszkania 77 latka wszedł młody mężczyzna, który zastał śpiącego gospodarza. Starszy pan w kieszeni koszuli miał schowany plik banknotów. Sprawca postanowił wykorzystać okazję i wyciągnąć pieniądze z kieszeni koszuli śpiącego mężczyzny, jednak pokrzywdzony przebudził się, wówczas napastnik uderzył go pięścią w twarz, zabrał pieniądze i uciekł z mieszkania. Pokrzywdzony z urazem twarzy trafił do szpitala w Końskich. Policjanci, którzy zostali powiadomieni o rozboju na miejscu przestępstwa zabezpieczyli liczne ślady kryminalistyczne, a także użyli do poszukiwania sprawcy psa służbowego. W wyniku pracy policjantów z wydziału kryminalnego, kilka godzin po popełnionym przestępstwie funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego 20 latka. Jak się okazało, zatrzymany mężczyzna jest krewnym pokrzywdzonego 77 latka. Młody mężczyzna przyznał się do napaści na starszego pana. Tłumaczył, że ma poważne kłopoty finansowe, długi w bankach i parabankach. Wpadł więc na pomysł, że ukradnie pieniądze swojemu wujowi, doprowadził go do stanu bezbronności i zabrał siłą pieniądze. Łupem nie cieszył się długo. Kilka godzin po rozboju 20 latek został zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna złożył wyjaśnienia i przyznał się do rozboju na swoim krewnym. Przestępstwo to zagrożone jest karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
Zródło:www. Opoczno.policja.gov.pl
III Rajd ,,BSC"

Jeszcze tylko tydzień pozostał tym wszystkim którzy chcą wziąć udział w III Rajdzie Białaczowskiej Sekcji Cyklistów, by zgłosić swój akces.
Przypominamy: 16 lipca wyruszamy na trasę Białaczów-Sielpia Białaczów.

Z.S
Prośba Redakcji
Informacje EKGW związku z przygotowywanym materiałem z cyklu ,,Zasłużony dla gminy Białaczów" zwracamy się z prośbą o przysyłanie na adres redakcji wszelkich informacji na temat życia jednego z pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Białaczowie, zmarłego w 1995 roku JANA BIELSKIEGO, potocznie nazywanego w naszym środowisku ,,Helikoptera". Pan Jan był w naszej gminie prekursorem i pasjonatem fotografowania i fotografii rodzinnej. W naszych domowych zbiorach pozostały tysiące zdjęć zrobionych jego ręką.

Redakcja ,,EKG"
Dobra wiadomość dla opalających węglem
Informacje EKGProducenci węgla rozpoczynają sprzedaż przez internet
6.07.2016, Katowice (PAP) - Polska Grupa Górnicza (PGG) uruchomiła w środę internetowy sklep z paczkowanym węglem, stosowanym do ogrzewania domów. W połowie sierpnia przez internet będzie można kupić także węgiel z konkurencyjnej spółki - Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW).
W ostatnim czasie zarówno PGG, jak i związana z KHW spółka Katowicki Węgiel, a także firma Węglokoks Kraj, zwiększają ilość paczkowanego węgla, kupowanego przez gospodarstwa domowe. Uruchomienie sprzedaży przez internet ma ułatwić dostęp do tego produktu i wzmocnić pozycję polskich producentów wobec podobnego węgla z importu.
W paczkach po 25 kg sprzedawane są tzw. ekologiczne gatunki węgla - ekogroszki, powstające z węgla kamiennego o niskiej zawartości siarki, z wyselekcjonowanych partii urobku, który charakteryzuje się dużą kalorycznością przy stosunkowo małej wilgotności i niewielkiej ilości substancji niepalnych. Spalanie takiego paliwa w nowoczesnych kotłach ogranicza emisję szkodliwych substancji.


,,Potencjał turystyczny gminy Białaczów"

Przedstawiamy fragmenty pracy dyplomowej naszej,, rodaczki" Pani Urszuli Banasiak z d. Strzelecka pt ,,Potencjał turystyczny gminy Białaczów" Publikowanie pracy zaczynamy od jej końcowej treści zawierającej najistotniejsze wnioski i analizy, jakie Pani Urszula zawarła po starannych badaniach naszej gminy.

,,Autorka pracy podjęła się zbadania potencjału turystycznego gminy Białaczów, który do tej pory pozostawał poza strefą zainteresowań badaczy, mając nadzieję na to, iż wnioski płynące z badań pozwolą na przygotowanie atrakcyjnej oferty turystycznej tego obszaru.
Przedmiotem badań były wszelkie zasoby strukturalne i funkcjonalne warunkujące rozwój turystyki na w/w obszarze. Rozpoznano walory turystyczne, zagospodarowanie turystyczne i dostępność komunikacyjną gminy. Określono zasoby funkcjonalne. Uzyskano odpowiedzi na pytania o atrakcyjność turystyczną obszaru gminy Białaczów.Oceniono wartość występujących w tej przestrzeni geograficznej walorów turystycznych dla rozwoju turystyki w gminie.Dokonano oceny zagospodarowania turystycznego.......
Zgromadzone informacje pozwalają na stwierdzenie, iż obszar gminy Białaczów może być atrakcyjny turystycznie.

Czytaj dalej
825 lat Białaczowa
Jeszcze żaden z historyków czy współczesnych miłośników naszej małej ojczyzny, nie podjął się szczegółowych badań na temat dawności Białaczowa. Nasza Redakcja już od kilku lat próbuje zainicjować dyskusję na temat historii powstania poszczególnych miejscowości w gminie. Corocznie publikujemy fragmenty zapisów historycznych, z których wynika że rok 1191 jest tą datą od której możemy mówić o historii naszej gminy.
"(...) W dokumentach źródłowych nie ma najmniejszej wzmianki o dawności Białaczowa. Jedynie profesor St. Arnold dowodzi w sposób pośredni, iż Białaczów i niektóre okoliczne wioski już istniały przy końcu XII w., a swoje stwierdzenia opiera na fakcie mającym miejsce w r. 1191, kiedy arcybiskup Piotr nadał kościołowi NMP w Sandomierzu wszystkie dochody należące do kaplicy w Żarnowie. Tymi dochodami były dziesięciny z ról kmiecych, którymi były obciążone wioski istniejące już w r. 1191. Do takich należały: Białaczów, Miedzna Drewniana, Parczów, Sędów, Radwan, Wąglany i Żelazowice.(...)
(...) Nazwa miejscowości Białaczów występuje w dokumentach po raz pierwszy w r. 1233. Jest w nim mowa Krzesławie Odrowążu jako komesie, możnowładcy pochodzącym z tejże miejscowości. (...)"
(ks.H. Karbownik, "Białaczów i okolica", rozdz. IV, s. 111)
Bezpłatne badania mammograficzneWiele kobiet, zwłaszcza w małych środowiskach, badania z zakresu mammografii czy cytologii traktuje w sposób marginalny. Bo wstyd, bo za późno, bo może coś wyjdzie. Takie myślenie towarzyszy, czasami przez całe życie, naszym córkom, żonom. Wiele kobiet w wyniku zaniedbań okresowych badań kontrolnych, dowiaduje się o chorobach zbyt późno na leczenie. Drogie Panie. Macie możliwość zbadać swoje piersi w ramach akcji czy programu wczesnego wykrywania raka piersi. Przyjdzcie 27 lipca, pewnie do mammobusu, który będzie podstawiony przy Urzędzie Gminy w Bialaczowie. Pamiętajcie by wcześniej dokonać rejestracji dzwoniąc na numer telefonu podanego na plakacie.

Życzenia imieninowe

Panu Piotrowi Jachowiczowi

z okazji imienin, najlepsze życzenia składają

członkowie Białaczowskiej Sekcji Taekwondo

Strona 2 z 65 < 1 2 3 4 5 > >>
Zegar & Kalendarz
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes