Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIA · TV Białaczów · Białaczów - FilmMarzec 28 2015 18:39:51
Obecny adres IP
54.161.161.255
Nawigacja
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
OFERTY POWIATOWEGO URZĘDU PRACY
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 177
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Paragnomen
Energia wiatru
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Ossa
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Boks reklamowy
Zespół muzyczny ExDuo
Rodzi się talent

Wczoraj miałem przyjemność poznać młodego człowieka Kacpra Kucharskiego, lat 14, ucznia Gimnazjum w Białaczowie, mieszkańca Skroniny, pasjonata i amatora fotografii. Ten skromny chłopiec, u którego już na twarzy można było wyczytać swoistą wrażliwość od niedawna pasjonuje się tym wszystkim co go otaczana, i próbuje to przekazać w formie zdjęć robionych na swojej lustrzance. Prowadzi też swojego bloga, w którym umieszcza swoje prace i wymienia się opiniami z innymi pasjonatami fotografii. Dziś prezentuję tylko kilka prac Kacpra, ale obiecuje że będziemy śledzić rozwój tego utalentowanego chłopca.
Polecamy też Dyrekcji szkoły by pomóc Kacprowi w rozwijaniu swojej pasji i może urządzić stałą wystawę zdjęć na korytarzach szkolnych.

Oferty pracy
DownloadDrodzy czytelnícy w zakladce ,, Ofert Pracy" zamieszczone są nowe oferty pracy proszę o zaglądanie do tej zakładki.
Oferty pracy
DownloadPrzypominamy że cały czas publikujemy w zakładce ,,Oferty pracy" najnowsze oferty z Powiatowego Urzędu Pracy w Opocznie. Dział prowadzi nasza koleżanka Sylwia Chałubińska
Wiosna i zachód słońca w BiałaczowieZdjęcia autorstwa Katarzyny Zielińskiej
Białaczów 08 marca 2015r

Ruszyły prace legislacyjne

Jak dowiedzieliśmy się nasza inicjatywa pt ,,Zasłuzony dla gminy Białaczów "została omówiona na spotkaniu radnych z komisji kultury. W przyszłym tygodniu zostałem zaproszony na spotkanie członków komisji w celu szczegółowego zreferowania celu i założeń tej społecznej inicjatywy. Miejmy nadzieję że na najbliższych posiedzeniach Rady Gminy, Radni przyjmą ten projekt do realizacji i będzie okazja na tegorocznych Dniach Białaczowa by tym honorowym odznaczeniem wyróżnić tych którzy w przeszłości i teraźniejszości swój czas poświęcili i poświęcają dla dobra społeczności i gminy.

Zbigniew Szpoton

Czekamy na gości

.Chyba wszyscy czekamy na wiosnę .Jednym ze zwiastunów odejścia na kilka miesięcy zimy jest przylot bocianów do naszego pięknego regionu. To zdjęcie zrobiłem 4 lata temu na ulicy Polnej w Białaczowie.W tym roku też na ciebie czekamy.

Bezrobocie w gminie Białaczów
NewsyJak podaje Powiatowy Urząd Pracy w Opocznie, liczba bezrobotnych w gminie Białaczów wynosi na koniec lutego 2015r 478 osób i wzrosła w porównaniu z końcem ubiegłego roku o 36 osób.
W tej ilości bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Opocznie 240 stanowią kobiety.

Osoby do 30 roku życia to liczba -133

Osoby powyżej 50 roku życia-135

Długotrwale bezrobotni -258

Po gminie Drzewica, gdzie liczba bezrobotnych wynosi 714 osób, zajmujemy niechlubne drugie miejsce spośród wszystkich gmin powiatu opoczyńskiego, gdzie bezrobotnych jest najwięcej


Ciekawa alternatywa edukacyjna
Journal

Przed młodymi ludzmi, uczniami ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjów przychodzi okres podejmowania ważnych dla siebie decyzji związanych z dalszym kształceniem. Niejednokrotnie są to decyzje nie do końca przemyślane, czasami podjęte pod wpływem i namową rodziców czy kolegów. Za jakiś czas okazuje się że był to niewłaściwy wybór i przychodzi czas zwątpienia, braku motywacji do dalszej nauki. Urzędnicy różnego szczebla od ministra do inspektora w Kuratoriach czy Wydziałach Oświaty zajmujący się tysiącami administracyjnych bzdur (np. ewaluacje, informacjami oświatowymi, przekładaniem co raz to sprzecznych zarządzeń i rozporządzeń) nie przemyśleli problemu indywidualnych badań psychologicznych co do dyspozycji dalszego kształcenia. W dalszym ciągu, kompetencje ucznia wyznacza ilośc punktów na egzaminach końcowych w ostatnich klasach. Innym problemem wyboru odpowiedniej placówki szkolnej jest mała podaż szkół zawodowych. Ale jest to problem tzw systemowy (w tym miejscu się uśmiecham, bo wszystko co złe w naszym kraju zwala się na tzw system, tak jakby za tym nie stali ludzie).W Białaczowie absolwenci gimnazjów, zdani są na kontynuowanie edukacji poza swoim miejscem zamieszkania. Tak było od lat i jak na razie sytuacja nie zmieni się. Cieszy więc inicjatywa reaktywowania szkół zawodowych, bo w kraju mamy już, tak mi się wydaje, nadmiar absolwentów Liceów Ogólnokształcacych o statusie bezrobotnego. Przeczytałem w internecie o bardzo ciekawej inicjatywie znanego wszystkim Pana Marcina Gortata, który w kraju otwiera szkoły mistrzostwa sportowego w różnych dyscyplinach sportowych np. piłka siatkowa, reczna,koszykówka, łyżwiarstwo czy tak bardzo popularna wśród młodzieży piłka nożna. Z informacji jaką uzyskałem od dyrektora SMS w Łodzi wynika że jest to pierwsza taka szkoła w Polsce, a kolejne powstają w Krakowie i Gdańsku. Szkoła Mistrzostwa Sprtowego w Łodzi zaprasza absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów uzdolnionych sportowo do odwiedzenia choćby strony internetowej.Jeśli ktoś będzie miał wątpliwości może do Pana dyrektora zadzwonić na nr 604 477 754. Nauka w szkole jest bezpłatna, a dla zamiejscowych oferowana jest bursa szkolna. Celowo nadmieniłem o tej inicjatywie, gdyż mam swiadomośc, ilu zdolnych, młodych ludzi, uzdolnionych sportowo, mieszka w gminie Białaczów.Zbigniew Szpoton
Rozstrzygnięto konkursy
NewsyZarządzenie Nr 56/2015 Wójta Gminy Białaczówz dnia 3 marca 2015 roku
w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w gminie Białaczów na 2015 rok.

Na podstawie art. 15 ust. 2h i 2j ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2014 r., poz. 1118) oraz uchwały nr XLIV/304/2014 Rady Gminy Białaczów z dnia 28 października 2014 roku w sprawie przyjęcia programu współpracy gminy Białaczów z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2015 rok, zarządzam, co następuje:
§ 1
Po zapoznaniu się z opinią Komisji Konkursowej zawartej w protokole z dnia 27 lutego 2015 roku, ogłaszam wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w gminie Białaczów na 2014 rok w zakresie:
Turystyki i krajoznawstwa - dla:

Oferty pracy w zakładce
NewsyOd dziś nowe oferty pracy prezentujemy w zakładce ,,Oferty pracy Powiatowego Urzędu Pracy" Z A P R A S Z A M Y
Oferty pracy
Poniżej przedstawiamy dzisiejsze oferty pracy, zamieszczone w serwisie: http://pupopoczno.pl:
KUCHARZ
Robotnik gospodarczy
ZMYWACZ NACZYŃ
KUCHARZ
KONTROLER JAKOŚCI WYROBÓW MECHANICZNYCH
KELNER
BARMAN/KELNER
PRACOWNIK KUCHNI


Szczegóły:www.pupopoczno.pl
Strona 2 z 50 < 1 2 3 4 5 > >>
Zegar & Kalendarz
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes