Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIA · TV Białaczów · Białaczów - FilmWrzesie 30 2016 14:25:18
Obecny adres IP
54.242.53.253
Nawigacja
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
OFERTY POWIATOWEGO URZĘDU PRACY
NASZE INICJATYWY
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 207
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: wiedza
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Ossa
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Boks reklamowy
Zespół muzyczny ExDuo
Relacja z zawodów wędkarskich

.
Dzisiejsze I zawody wędkarskie o puchar Wójta gminy Białaczów przeszły do historii ale mam nadzieję że zostaną wpisane na stałe do kalendarza imprez gminnych, bo był to bardzo udany debiut organizacyjny. Słowa uznania należą się w tym miejscu organizatorom a więc członkom OSP Białaczów i członkom Koła wędkarskiego. Ale po kolei: Zawody rozpoczęły się o godz 6.00. a przystąpił do nich 20 pasjonatów wędkarstwa nie tylko z naszej gminy. Przed zawodami uczestnicy wylosowali stanowiska, na których ustawili się po wcześniejszym wysłuchaniu regulaminu zawodów. Warto w tym miejscu nadmienić że chętnych było znacznie więcej niż stanowisk. Sygnałem do startu był gwizdek sędziego. Rozpoczęły się zawody w których sędziowie oceniali startujących w dwóch kategoriach; ilość złowionych ryb i waga największej ryby. Sygnałem informującym o udanym ,,braniu" było słowo ,,uwaga!!!!". Na ten sygnał natychmiast reagowała trójka sędziów zawodu. Podchodzili do uczestnika zawodów i dokonywali pomiarów złowionej ryby. I tak działo się do godziny 10. Punktualnie o godz 10, sędzia główny zwodów odgwizdał zakończenie konkursu.


CZYTAJ I OGLADAJ WIĘCEJ

Zawody wędkarskie

W najbliższą niedzielę tj 24 lipca w godzinach 6-11, nad pięknym,może nie modrym stawem za pałacem, odbędą się pierwsze zawody wędkarskie o puchar Wójta gminy Białaczów. Ta wspaniała inicjatywa pod patronatem członków OSP Białaczów, zainteresowała 26 miłośników wędkarstwa z naszej gminy. Jak poinformował nas jeden z pomysłodawców zawodów Pan Marek Jaworski, ,,warunkiem uczestnictwa w zawodach jest wpłacenie wpisowego i przynależność do tutejszej grupy wędkarskiej". Wszystkich miłośników biernego wędkarstwa zapraszamy do oglądania zawodów, a uczestnikom życzymy ,,grubej ryby".

Z.S

Gwiazdka na festynie rodzinnym w Białaczowie

Jak nieoficjalnie dowiedziała się nasza Redakcja, gwiazdą tegorocznego Festynu rodzinnego, który odbędzie się w dniu 20 sierpnia, będzie zespół "JURAD", zespół grający muzykę disco polo dance.Nie wiemy zbyt wiele o zespole, bo i dokonania jego są skromne.
Członkowie zespołu to Krystian Dolata, Radosław Szewczyk. Zespół pochodzi z Szamotuł.

Jurad - zespół powstał w 2008 roku. Jego założycielami są liderzy zespołu Krystian i Radek.
W lipcu 2015 r. na rynku ukazała się debiutancka płyta zespołu. W 2014 roku został wyróżniony na festiwalu Disco Mazovia.

III Rajd Białaczowskiej Sekcji Cyklistów


Sobota 16 lipca, dla niektórych z nas, okazała się dniem prawdy o naszych fizycznych możliwościach. Wystartowaliśmy punktualnie o godz 11. Na starcie pojawiła się grupa 10 osobowa, choć jeszcze wczoraj, udział w rajdzie deklarowało 18 osób.Pogoda, jak się później okazało nie do końca była dla nas łaskawa.W tempie 15km/h przejechaliśmy Sobień Kopaniny, Bedlno. W lasku zrobiliśmy krótki odpoczynek regeneracyjny i udaliśmy się w kierunku Strzęboszowa. W okolicach tej miejscowości,swój początek bierze znana nam rzeka WąglankaDokładnie o godz 13, a więc po dwóch godzinach, po przejechaniu 32 km, dojechaliśmy do celu, czyli do Sielpi.


III Rajd ,,BSC"

Pytacie jak przebiegać będzie trasa rajdu do Sielpi i ile to jest kilometrów. Odpowiadamy: startujemy o godz 11 spod Ratusza w Białaczowie. Trasa przebiegać będzieprzezSobień, Trzemosznę, Kopaniny,Bedlno,Morawy, Strzeboszów, Stary Sokołów, Dziebałtów. Będziemy jechać bocznymi drogami. Według mapy jest to odcinek 27 km (w jedną stronę).

Ostrzeżenie meteorologiczne dla woj łodzkiego
Newsy
OSTRZEŻENIE Nr 33
Zjawisko: Burze z gradem
Stopień zagrożenia: 1

Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych regionalne
Obszar: województwo łódzkie
Ważność: od 2016-07-11 17:00:00 do 2016-07-12 01:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad.
Prawdopodobieństwo: 85%
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2016-07-11 12:26:00


Zródło. imigw.pl
,,Bezpłatne badania"
Informacje EKG,,Narodziła się nowa świecka tradycja" i komercyjne firmy działające w branży ,,zdrowotnej" robią wszystko by ,,bezinteresownie" pomagać społeczeństwu w dbaniu o ich zdrowie. To dziś pojawi się firma która ,,bezpłatnie" sprawdza nasz zwrok, jutro zaś inna firma która ,,bezpłatnie sprawdzi nasz słuch". Tak czy siak, obie te firmy ,,bezpłatnie" sprawdzają nasze oszczędności finansowe. Ku zaskoczeniu niektórych zdrowych pacjentów, okazało się że po badaniach tych firm a to mają słabszy wzrok a to nie słyszą na jedno ucho .Bo celem zasadniczym tychże akcji nie jest niesienie pomocy (bo żadna z tych firm nie ma dofinansowania NFOZ) a sprzedaż ich produktów. np okularów czy aparatów słuchowych. Często też pracownicy tych firm pobierają zaliczki na te produkty beż wydawania jakiegokolwiek potwierdzenia fiskalnego. Nie wspomnę już o danych osobowych.
Zwracam się tym samym do decydentów w naszej gminie by bardziej szczegółowo przyjrzeli się tym praktykom a przy najbliższej okazji sami odwiedzili miejsce ,,bezpłatnych" badań.
Poniżej zamieszczam treść maila jaki wysyła jedna z takich firm do tysiąca wójtów i burmistrzów. Proszę zwócić uwagę że firma prosi o bezpłatne użyczenie pomieszczen i oddelegowanie pracownicy do prowadzenia rejestracji mieszkańców bo nie pacjentów, którzy ewentualnie chcą skorzystać z ,,bezpłatnych" badań.


W ZWIĄZKU Z PROGRAMAMI OCHRONY I PROMOCJI ZDROWIA DLA MIAST I GMIN.

Przedstawiamy Państwu ofertę zorganizowania bezpłatnego badania słuchu dla mieszkańców po 50-tym roku życia, oraz dla osób z upośledzeniem słuchu na terenie miasta. Proponujemy, aby badania odbyły się w terminie po ............ r., bądź późniejszym w godzinach od godz. 10.00. Dokładny termin badania jest do uzgodnienia.
Bezpłatne badanie słuchu jest badaniem audiometrycznym, które ma na celu wykrycie ewentualnego ubytku słuchu pacjenta. Na podstawie wykonanego audiogramu, określa się rodzaj i stopień utraty słuchu oraz sposoby dalszego postępowania. W razie potrzeby służymy również pomocą w doborze odpowiedniego aparatu słuchowego posiadającego odpowiednie atesty Centralnego Ośrodka Techniki Medycznej i Certyfikatów Europejskich.
W związku z powyższym, prosimy o udostępnienie pomieszczenia na czas trwania badania i wskazanie osoby prowadzącej listę zapisów.

Czytaj więcej:
Rozbój w Parczówku
NewsyPolicjanci z opoczyńskiej komendy zatrzymali sprawcę rozboju. Do przestępstwa doszło 6 lipca 2016 roku o godzinie 9.40 w miejscowości Parczówek w gminie Białaczów.


Policjanci z opoczyńskiej komendy zatrzymali sprawcę rozboju. Do przestępstwa doszło 6 lipca 2016 roku o godzinie 9.40 w miejscowości Parczówek w gminie Białaczów. Z dotychczasowych ustaleń policjantów pracujących przy tej sprawie wynika, że do mieszkania 77 latka wszedł młody mężczyzna, który zastał śpiącego gospodarza. Starszy pan w kieszeni koszuli miał schowany plik banknotów. Sprawca postanowił wykorzystać okazję i wyciągnąć pieniądze z kieszeni koszuli śpiącego mężczyzny, jednak pokrzywdzony przebudził się, wówczas napastnik uderzył go pięścią w twarz, zabrał pieniądze i uciekł z mieszkania. Pokrzywdzony z urazem twarzy trafił do szpitala w Końskich. Policjanci, którzy zostali powiadomieni o rozboju na miejscu przestępstwa zabezpieczyli liczne ślady kryminalistyczne, a także użyli do poszukiwania sprawcy psa służbowego. W wyniku pracy policjantów z wydziału kryminalnego, kilka godzin po popełnionym przestępstwie funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego 20 latka. Jak się okazało, zatrzymany mężczyzna jest krewnym pokrzywdzonego 77 latka. Młody mężczyzna przyznał się do napaści na starszego pana. Tłumaczył, że ma poważne kłopoty finansowe, długi w bankach i parabankach. Wpadł więc na pomysł, że ukradnie pieniądze swojemu wujowi, doprowadził go do stanu bezbronności i zabrał siłą pieniądze. Łupem nie cieszył się długo. Kilka godzin po rozboju 20 latek został zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna złożył wyjaśnienia i przyznał się do rozboju na swoim krewnym. Przestępstwo to zagrożone jest karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
Zródło:www. Opoczno.policja.gov.pl
III Rajd ,,BSC"

Jeszcze tylko tydzień pozostał tym wszystkim którzy chcą wziąć udział w III Rajdzie Białaczowskiej Sekcji Cyklistów, by zgłosić swój akces.
Przypominamy: 16 lipca wyruszamy na trasę Białaczów-Sielpia Białaczów.

Z.S
Prośba Redakcji
Informacje EKGW związku z przygotowywanym materiałem z cyklu ,,Zasłużony dla gminy Białaczów" zwracamy się z prośbą o przysyłanie na adres redakcji wszelkich informacji na temat życia jednego z pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Białaczowie, zmarłego w 1995 roku JANA BIELSKIEGO, potocznie nazywanego w naszym środowisku ,,Helikoptera". Pan Jan był w naszej gminie prekursorem i pasjonatem fotografowania i fotografii rodzinnej. W naszych domowych zbiorach pozostały tysiące zdjęć zrobionych jego ręką.

Redakcja ,,EKG"
Dobra wiadomość dla opalających węglem
Informacje EKGProducenci węgla rozpoczynają sprzedaż przez internet
6.07.2016, Katowice (PAP) - Polska Grupa Górnicza (PGG) uruchomiła w środę internetowy sklep z paczkowanym węglem, stosowanym do ogrzewania domów. W połowie sierpnia przez internet będzie można kupić także węgiel z konkurencyjnej spółki - Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW).
W ostatnim czasie zarówno PGG, jak i związana z KHW spółka Katowicki Węgiel, a także firma Węglokoks Kraj, zwiększają ilość paczkowanego węgla, kupowanego przez gospodarstwa domowe. Uruchomienie sprzedaży przez internet ma ułatwić dostęp do tego produktu i wzmocnić pozycję polskich producentów wobec podobnego węgla z importu.
W paczkach po 25 kg sprzedawane są tzw. ekologiczne gatunki węgla - ekogroszki, powstające z węgla kamiennego o niskiej zawartości siarki, z wyselekcjonowanych partii urobku, który charakteryzuje się dużą kalorycznością przy stosunkowo małej wilgotności i niewielkiej ilości substancji niepalnych. Spalanie takiego paliwa w nowoczesnych kotłach ogranicza emisję szkodliwych substancji.


Strona 2 z 66 < 1 2 3 4 5 > >>
Zegar & Kalendarz
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes