Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · TV Białaczów · Białaczów - Film · OGŁOSZENIAListopad 26 2014 16:52:03
Obecny adres IP
54.166.128.254
Nawigacja
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
Archiwum newsów
OGŁOSZENIA
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 172
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: J am
Energia wiatru
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Boks reklamowy
Zespół muzyczny ExDuo
Młodzi artyści z Białaczowa na Ogólnopolskim Festiwalu

W dniu wczorajszym w Krakowie odbył się Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznych. Na przesłuchania finałowe zaproszono najlepsze zespoły, chóry oraz solistów, zwycięzców wojewódzkich festiwali. Miło nam donieść że wśród reprezentujących swoje województwa przedstawicieli tego gatunku muzycznego, województwo łódzkie godnie reprezentowali młodzi uczniowie gimnazjum z Białaczowa, prowadzeni przez opiekuna muzycznego, nauczyciela Panią Elżbietę Krajewską AlKhouri. Najpierw chór wykonał dwa utwory wybrane przez jury a następnie solista Bartek Wilk zaprezentował swoje zdolności muzyczne.

Dało się odczuć że młodzi artyści mają świadomość miejsca i rangi festiwalu i wyczuć stres i tremę.Utwory wykonano poprawnie a publika wynagrodziła wykonawców brawami. Tu należy zaznaczyć swoisty patriotyzm lokalny młodych mieszkańców naszej gminy. W chwili gdy konferansjer pomylił nazwę i powiedział ,,Białaczew" z sali rozbrzmiało chóralne i głośne ,,BIAŁACZÓW" Nadmienię tylko że inne województwa reprezentowali przedstawiciele dużych i znanych miast w Polsce. Z dziennikarskiego obowiązku należy wspomnieć że w festiwalu brali też udział młodzi artyści powiatu opoczyńskiego w kategorii solista.
Miło nam donieść że bardzo młoda artystka Klaudia Badura, uczennica szkoły podstawowej w Opocznie, prowadzona od strony muzycznej przez naszą rodaczkę Jolantę Mastalerz, zdobyła wyróżnienie.

Wszystkim gratulujemy. Brawo, Brawo, Brawo
Zbigniew Szpoton

Fotoreportaż na następnej stronie

Przepraszam za niedopatrzenie dziennikarskie i brak informacji o uczestnikach także tego finału, uczniach ze Szkoły Podstawowej w Białaczowie, prowadzonych przez Panią Marzenę Paduszyńską.Brak wzmianki spowodowany był moją nieobecnością podczas tej części finału. Proszę więc opiekuna tej grupy o zamieszczenie w komentarzach szerszej informacji o udziale młodych artystów ze Szkoły Podstawowej.

Wywiad z kandydatem na Wójta Gminy Białaczów Panem Jackiem Reszelewskim

EKG- Witam Panie Jacku. Prawie każdy wywiad rozpoczyna się od przedstawienia rozmówcy.Wiemy że jest Pan Radnym gminy Białaczów i kandyduje Pan w tegorocznych wyborach samorządowych na stanowisko wójta. Tak więc proszę więcej o sobie.

JR-Nazywam się Jacek Reszelewski. Mam 39 lat. Żonaty, dwójka dzieci. Urodziłem się w Opocznie lecz całe życie spędziłem w Białaczowie. To tutaj byłem ochrzczony, chodziłem do szkoły podst. Im. A. Mickiewicza. Ukończyłem L.O im St. Żeromskiego w Opocznie w 1993r. Z zawodu jestem Technikiem Informatykiem lecz pracuję jako kierowca. Jestem człowiekiem rodzinnym, katolikiem, który kocha swój kraj i małą ojczyznę jaką jest gmina i dlatego zależy mi na tym, aby żyło się w niej spokojnie Bo przecież dobrze jest kiedy każdy może wyrazić swe poglądy i zapatrywania bez żadnych konsekwencji.

EKG-Jest Pan więc białaczowianiniem. Tu się Pan wychował,edukował i tu Pan założył rodzinę. Nie myślał Pan jednak kiedyś o tym żeby tak jak większość młodych, wyjechać stąd za pracą,przysłowiowym chlebem do większej aglomeracji, tam gdzie jest łatwiej i wygodniej?

JR-Życie tutaj nie należy do najłatwiejszych. W większym mieście czy za granicą perspektywy dla ludzi są całkiem inne. Łatwiej o pracę, zarobki też są na innym poziomie niż u nas lecz to tutaj są ludzie w których jest tyle zapału i chęci robienia czegoś dla innych. Również warunki przyrodnicze sprzyjają temu aby tutaj pozostać i żyć.


EKG-Celowo użyłem sformułowania łatwiej i wygodniej, bo obaj wiemy że żyć a już sprawować władzę w tym środowisku nie jest łatwo. Zewsząd otaczają nas malkontenci , ludzie zawistni i zazdrośni. Tu na sukcesy ludzi wiary,patrzy się jak na czyny podszyte nieuczciwością i egoizmem.

JR-Sądzę, że jeżeli poczynania władzy są przejrzyste dla ogółu wszystkie wątpliwości wyjaśniane, mieszkańcy mają wpływ na to co się na terenie gminy dzieje (propozycje obywatelskie tego co należy zrobić) to i malkontentów oraz ludzi zawistnych nie będzie tak wielu a i sprawującemu władzę będzie łatwiej gdyż może liczyć na szerszą pomoc mieszkańców swej gminy.


EKG-Jak więc zamierza Pan przekonać mieszkańców naszej gminy by zagłosowali na Pana?

JR-Gdy zapoznają się z moim programem wyborczym to nie powinni mieć żadnych wątpliwości na kogo oddać swój głos. Poza tym większość mieszkańców mnie zna i wie co sobą reprezentuję, jakie wartości i ideały są mi drogie.


EKG-Proszę więc więcej o swoim programie wyborczym. Co Panu w duszy gra?

JR-Poniżej przedstawiam w punktach założenia mojego programu wyborczego1 Listopada-Dzień pamięci i zadumy


Świat między wierszami

Największy ukrył skarb

Wiesz - w to miejsce czasami

Odchodzi któryś z nas

Odchodzi któryś z nas

Odchodzi któryś z nas(fragment utworu ,,Łatwopalni "-autor tekstu Jacek Cygan)

Zapowiedz
NewsyOdpowiadając na pytania czytelników czy ktokolwiek z radnych wysilił się by napisać sprawozdanie ze swoich dokonań, odpowiadamy- na dzień dzisiejszy niestety NIKT.

Natomiast informujemy że w najbliższym czasie ukaże się wywiad z jednym z kandydatów na wójta gminy Białaczów.

Redakcja
Pułapka nie tylko na strażaków


Twardy orzech do zgryzienia mają w chwili obecnej nie tylko parlamentarzyści by wyciągnąć z pułapki w jaką wpadli wszyscy ci rolnicy którzy wykonywali usługi w ramach tzw umów zleceń lub umów o dzieło. W tej grupie, uwikłanych bez ich wiedzy, w kłopoty wpadli także strażacy i ci wszyscy którzy wykonywali zlecenia na rzecz gminy w ramach tzw robót interwencyjnych. Jak się okazuje, i jest to zgodne z systemem o ubezpieczeniach społecznych, wszyscy ci rolnicy, mimo że byli ubezpieczeni w KRUS, automatem zostali przesunięci do ZUS i co gorsze utracili prawo do emerytur rolniczych. Gro z tych osób nawet nie ma świadomości że taki wyrok wydano na nich bez ich wiedzy. Głowią się teraz mędrcy tego kraju bo przecież zbliżają się wybory samorządowe, a rolnicy, strażacy i gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich to bardzo potężny elektorat. Dziś prawie 800 tys rolników czeka niemiła informacja z KRUS. Będziemy śledzić prace decydentów, bo tempo jakie przybrali sobie by rozwiązać ten problem, jest ogromne. A więc można jak się chce?

Zbigniew Szpoton

Pytanie
NewsyCzy może ktoś z czytelników ma wiedzę o nazwiskach kandydatów na radnych i wójta gminy Białaczów, bo niestety na stronach Państwowej Komisji Wyborczej nadal nie ma publikacji nazwisk.

Zbigniew Szpoton
Dzień Edukacji Narodowej

Dzisiaj, 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to świetna okazja do podziękowania pedagogom za trud, jaki wkładają w swoją pracę.
Polski dzień oświaty i szkolnictwa wyższego został ustanowiony 27 kwietnia 1972 roku, jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku na mocy ustawy ,,Karta Nauczyciela" celebrowany jest, jako Dzień Edukacji Narodowej. Zadaniem tego święta jest upamiętnienie rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej, która utworzona została z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów, jest to dzień ustawowo wolny od pracy i szkoły.
Ze statystyk Ministerstwa Edukacji Narodowej (raport o stanie edukacji w 2013 roku -,,Liczą się nauczyciele") wynika, że w polskich szkołach pracuje blisko 470 tysięcy nauczycieli, a najwięcej z nich (265 tysięcy) w przedszkolach i placówkach wychowania przedszkolnego. W szkołach podstawowych (170 tysięcy), gimnazjach ponad (100 tysięcy), technikach (45 tysięcy), liceach ogólnokształcących (42 tysiące) oraz szkołach zawodowych (11,5 tysiąca). Prawie 390 tysięcy jest nauczycielami zatrudnionymi w pełnym wymiarze pracy.

Kim jest statystyczny polski nauczyciel? To 42-letnia kobieta posiadająca wyższe wykształcenie. Większość pedagogów deklaruje jako motyw podjęcia pracy w szkole zamiłowanie do nauczania, pasję pielęgnowaną od najmłodszych lat dziecięcych, jak również dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą oraz chęć dzielenia się swoją wiedzą.
Wszystkim Pedagogom, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Redakcja ,,EKG-Białaczów "składa serdeczne życzenia - radości z wykonywanej pracy, cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do upragnionych celów oraz dużych sukcesów zawodowych!

Sylwia Chałubińska

Z ostatniej chwili
NewsyJak wynika z ogłoszeń Państwowej Komisji Wyborczej, w gminie Białaczów zarejestrowano TYLKO JEDEN komitet wyborczy ,,KWW Ponad Podziałami", który zgłosił swoich kandydatów w tegorocznych wyborach samorządowych. W gminach ościennych podobnych komitetów zgłoszono do PKW kilka lub nawet kilkanaście. Jesteśmy więc jedyną gminą w okręgu piotrkowskim z jednym komitetem wyborczym. Pytania nasuwają się same. Czy to przesyt demokracji, czy marazm wyborców? A może jest tak dobrze że nie trzeba się integrować? Czekam na Wasze opinie.

Zbigniew Szpoton
65 lat Biblioteki w Białaczowie


Sylwia Chałubińska

CZAS NA PODSUMOWANIE

Redakcja ,,EKG-Białaczów" zwraca się z prośbą do wszystkich Radnych Gminy Białaczów (także do Przewodniczącego Rady) o ocenę mijającej kadencji, ocenę widzianą Waszymi oczami. Co uznajecie za sukces, a może sukcesy, a czego wg Was nie udało się dokonać. Macie też Państwo przy tej okazji możliwość zaprezentowania swoich przemyśleń na temat następnej kadencji, w przypadku gdy ktoś podjął decyzję o kandydowaniu.
Nasza Redakcja ma nadzieję że wśród Radnych nie zabraknie tych którzy odważą się napisać do nas, bo mają coś do powiedzenia i nic do ukrycia.Ps. Prosimy naszych czytelników o przekazanie naszej powyższej prośby, tym Radnym którzy
może nie wiedzą o istnieniu ,,EKG-Białaczów"

Nasz adres mailowy - ekgbialaczow@poczta.fm

Piotr Kolczyński
Zbigniew Szpoton
Duma Białaczowa-uczniowie miejscowego gimnazjum

Otwarcie wystawy poświęconej działalności AK na ziemi opoczyńskiej. Zapraszamy do obejrzenia materiału z sejmu i szczególne zwrócenie uwagi na naszych ,,małych partyzantów" (pod koniec filmu). Gratulujemy!


Strona 2 z 45 < 1 2 3 4 5 > >>
Zegar & Kalendarz
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
Opocznianie
PLATEROWIE
MUZEUM
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes