Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIA · TV Białaczów · Białaczów - FilmPadziernik 09 2015 15:52:56
Obecny adres IP
54.159.51.156
Nawigacja
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
OFERTY POWIATOWEGO URZĘDU PRACY
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 193
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: mikkimiki
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Ossa
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Boks reklamowy
Zespół muzyczny ExDuo
Zapraszamy do Zespołu Pieśni i Tańca
Hardware
Zapraszamy do Zespołu Pieśni i Tańca

Gmina Białaczów
ogłasza nabór do

Zespołu Pieśni i Tańca
Jeśli masz 16 -100 lat, lubisz tańczyć i śpiewać wypełnij deklarację zgłoszeniową i zostań członkiem.

Zespołu Pieśni i Tańca z Białaczowa

Zgłoszenia można składać do 15 września 2015 r. w Urzędzie Gminy Białaczów (deklaracja uczesnictwa na stronie internetowej).
Trwa nabór do ,, Owczareczka"
Grafiki
Gmina Białaczów

ogłasza

NABÓR DZIECI W WIEKU 6-12 LAT

do

DZIECIĘCO MŁODZIEŻOWEGO ZESPOŁU LUDOWEGO "OWCZARECZEK"

Zajęcia prowadzone przez instruktora i akompaniatora, będą się odbywać raz w tygodniu.

Aby zapísać dziecko do zespołu należy pobrać i wypełnić załączoną deklarację uczesnictwa, która mieści się na stronie Urzędu Gminy Białaczów, a następnie dostarczyć ją do pok. 18.

NABÓR TRWA DO 15 WRZEŚNIA 2015 r.
Obiektywem Kacpra Kucharskiego

Dotrzymujemy słowa. Dziś prezentujemu, moim zdaniem , genialną prace Kacpra Kucharskiego, samorodka w dziedzinie fotografii. Przypominamy, Kacper ma 15 lat, uczęszcza do Gimnazjum w Białaczowie. Dla uzupełnienia informacji: Obiektem fotografowanym w wodzie jest Kasia. Ps. Musiałem sprawdzić na blogu Kacpra czy jest on rzeczywiście autorem tych genialnych fotografii. Tak trzymaj Kacper.


Tegoroczne Dni Białaczowa pod znakiem gwiad Disco Polo

Tegoroczne Dni Białaczowa odbędą się nie jak zwykle w ostatni weekend lipca a 22 sierpnia (sobota).Oprócz prezentacji dorobku artystycznego młodzieży ze szkół oraz kół gospodyń wiejskich gminy Białaczów, organizatorzy postawili na muzykę i artystów którzy cały czas cieszą się popularnością prezentując muzykę z gatunku disco polo i dance. Mały festiwal disco polo i dance rozpocznie się od godz 18 występem ,,KamaSutry".
Godzinkę później na scenę wyjdzie ,,ETNA"
Po godz 20 czas będzie na zespół ,,EXELENT". To tyle na gorąco. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.'
Ważne dla bezrobotnych
Powiatowy Urząd Pracy w Opocznie ogłasza z dniem 16.07.2015 r. nabór wniosków w ramach Projektu ,,Aktywizacja osób po 29 roku życia pozostających bez pracy w powiecie opoczyńskim (I)" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Oś priorytetowa VIII ,, Zatrudnienie", Działanie VIII.1 ..Wsparcie aktywności zawodowej osób po 29 roku życia przez powiatowe urzędy pracy".
Projekt adresowany jest do osób po 29 roku życia pozostających bez pracy, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Opocznie jako bezrobotne dla których ustalony został I lub II profil pomocy, które znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy tj.:
- osób po 50 roku życia,
- osób długotrwale bezrobotnych,
- kobiet,
- osób z niepełnosprawnościami,
- osób o niskich kwalifikacjach.
W ramach projektu realizowane są następujące formy wsparcia:
-Staże - 44 osoby.
-Prace interwencyjne - 14 osób.
-Przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej - 23 osoby.
-Szkolenia indywidualne - 22 osoby.

Okres realizacji projektu: 01.07.2015 r. ? 31.12.2015 r.
Nabór na formy zostanie wstrzymany z chwilą pełnego zaangażowania środków.

Szczegółowe zasady, tryb naboru wniosków, wymagane dokumenty oraz informacje o osobach udzielających ze strony urzędu szczegółowych informacji omówione są przy poszczególnych Formach aktywizacji.


Zródło: Powiatowy Urzęd Pracy w Opocznie
Pytanie czytelnika
JournalProszę zorientowanych o odpowiedz na pytanie jednego z naszych czytelników. A oto treść ,,Witam. Jestem na wakacjach w gminie Białaczów i muszę wysłać list polecony.Słyszałem ze z poczty w Białaczowie nie można wysyłać listów, to prawda?
Pilne . "
Można jak się chce ?
Jak podaje nasz kolega z gazety www.opoczno.info, władze Opoczna przystosowały zbiornik wodny do celów rekreacyjnych. Zbliżają się kolejne upały więc mieszkańcy nie tylko tego środowiska będą mogli ochłodzić się w wodzie a także zażyć słonecznych kąpieli. Zazdrościmy. Tak więc po Drzewicy jest to kolejny dowód że na bazie zbiornika retencyjnego można stworzyć kąpielisko. A teraz pełny Tekst Mateusza Lachowskiego z Opoczno.info
,,Nad opoczyńskim zalewem wyznaczono miejsce wykorzystywane do kąpieli. W związku z tym, już od 12. lipca 2015 roku w godzinach od 11:00 do 19:00 będzie można się legalnie kąpać pod okiem ratownika.Na zalewie wyznaczono trzy strefy głębokości do kąpieli :
dla małych dzieci głębokość 50 cm,
dla nieumiejących pływać 120 cm,
dla umiejących pływać 170 cm.

Organizatorem miejsca wykorzystywanego do kąpieli jest Urząd Miejski w Opocznie. Nadzór nad jakością wody sprawuje Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Opocznie.

Miejsce kąpieli funkcjonować będzie do 15. września 2015 roku."
Wyjątek od reguły

Nie wszyscy nasi czytelnicy wiedzą ale tzw ścisłe centrum Białaczowa podlega nadzorowi Konserwatorowi Zabytków, i jakikolwiek remont budynku lub zmiana jego przeznaczenia musi być zaakceptowana przez WKZ. Jest jednak w tzw ścisłym centrum budynek, własność prywatna, który tak mnie się zdaje do zabytków nie należy, a bardzo szpeci ul Piotrkowską. Redakcja ,,EKG" Białaczów zwraca się z pytaniem do władz gminnych, czy nie można poprzez działania administracyjne zmusić obecnego właściciela tej nieruchomości do remontu lub zburzenia tej,, brzydoty" W rozmowie z mieszkańcami sąsiednich nieruchomości dowiedziałem się że część budynku ,,zaadoptowały szczury i inne gryzonie". Zachodzi więc zagrożenie epidemiologiczne. Czekamy także na reakcję samego właściciela lub właścicieli tej nieruchomości.Zbigniew Szpoton
Trwają prace
Już niedługo taka tablica (zdjęcie po lewej) zostanie wmurowana na skwerze w Białaczowie przy ul. Piotrkowskiej, pomiędzy sklepem ,,Lewiatan" a Świetlicą.To dzięki zaangażowaniu internautów z naszej gminy i systematycznemu głosowaniu na tą loklalizację, firma z branży kosmetycznej przeznaczyła na tą inwestycję 20 tys zł.Obecnie trwają prace adaptacyjne.


Jak poinformował mnie Pan Jacek Reszelewski, wójt gminy Białaczów, skwer ten będzie monitorowany dzięki porozumieniu z właścicielem sklepu ,,Lewiatan".


ZS
Inicjatywa lokalna-cd
Od dziś w niektórych punktach handlowych i usługowych na terenie gminy Białaczów można składać podpisy popierające naszą inicjatywę pt MEDAL,,ZASLUŻONY DLA GMINY BIAŁACZÓW". Bardzo prosimy o podpisy na listach, gdyż w ten sposób udokumentujemy że społeczeństwo w sposób bezpośredni może mieć wpływ na życie lokalne.
Listy na których można składać podpisy popierające naszą inicjatywę znajdują się:
1. Poradnia Rodzinna- Białaczów
2. Sklep ,,Groszek"- Białaczów
3.Sklep spożywczy w Zakrzowie
4. Sklep spożywczy,,Sezam" w Wąglanach
5.Sklep spożywczy w Miedznej Drewnianej
6.Sklep spożywczy w Żelazowicach
7.Sklep spożywczy w Radwanie

Redakcja
Zespół Nautilus na swoim benefisie w 2011roku
Już trzy i poł roku minęło od benefisu zespołu ,,Nautilus" który w latach 80,tych i 90,tych święcił trumfy na rynku muzycznym nie tylko lokalnym. Skład zespołu ewaluował wraz z losami członków zespołu. Na zdjęciu obecni są prawie wszyscy członkowie ,,Nautilusa" Od góry: Bogdan, niewidoczny za perkusja Krzysiek, Darek .Poniżej: Przemek,Bogdan,Zbyszek, Kasia, Zbyszek, Kazio,Andrzej, Ryszard.Nieobecni: Tadeusz . Zespół ma w swoim dorobku kilka własnych utworów, które udało się po latach przelać na płytę. A może za półtora roku zespół na swoje 40 lecie powtórzy to spotkanie?
1/Jest mi naprawde dobrze- utwór instr,muzyka-B. Raczynski
2/Do M- muzyka i słowa Z. Szpoton
3/Straciłem to wszystko- muzyka B. Raczyński, słowa Z.Szpoton
4/Romi- muzyka i słowa Z.Szpoton
5/W małym ciasnym pokoiku-utwór instr. muzyka B.Raczyński
6/Piosenka kibica Białaczowa-muzyka i słowa B. Raczyński
7/Dolce amore mio-słowa polskie Z.Szpoton
Strona 2 z 56 < 1 2 3 4 5 > >>
Zegar & Kalendarz
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes