Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIA · TV Białaczów · Białaczów - FilmListopad 25 2015 05:09:39
Obecny adres IP
54.196.224.166
Nawigacja
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
OFERTY POWIATOWEGO URZĘDU PRACY
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 196
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: WELES
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Ossa
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Boks reklamowy
Zespół muzyczny ExDuo
Popieramy lokalne inicjatywy

Nasi koledzy z lokalnego stowarzyszenia ,,ASK Bialnet" nie oglądając się na to czy lokalna władza zechce podjąć współpracę w zakresie masowego udostępnienia internetowej sieci bezprzewodowej ,krok po kroku zwiększają obszar swego działania. Dziś na portalu społecznościowym poinformowali ,,Cześć, od niedawna istnieje możliwość podpięcia się do naszej sieci w miejscowości Parczówek. Dla jednej osoby z Parczówka, oferujemy dostęp do sieci za darmo oraz pokrywamy cały koszt zakupu urządzeń. Zapraszamy do kontaktu: 693-691-891 http://askbialnet.pl"


Brawo koledzy. Tak trzymać
Sondaż wyborczy EKG - Białaczów
Szanowni czytelnicy!

Ostatnio bardzo modne stały się sondaże, szczególnie poparcia dla partii politycznych. Nie twierdzimy, że jesteśmy jakoś szczególnie "modni", ale i my ulegliśmy ogólnemu trendowi przeprowadzania sondaży. A więc, kiedy pojawiła się możliwość umieszczenia prostej sondy na naszej stronie, uczyniliśmy to. Nasza zabawa potrwa do końca ciszy wyborczej, ale odpowiednio wcześniej wyniki zamieścimy w formie newsa.


Życzymy udanej zabawy!

Link do sondażu powyżej.
Prace zakończone upiększenia terenu zielonego
Zakończono renowację terenu zielonego położonego pomiędzy świetlicą, a sklepem ,, Lewiatan'' przy ul. Piotrkowskiej w Białaczowie. Rewitalizacje zrealizowano dzięki wygranej w konkursie,, Ogólnopolskie upiększenie z Garnierem'', w którym gmina Białaczów zajęła 8 miejsce.
W ramach rewitalizacji wykonano alejki z kostki brukowej, dokonano nasadzeń drzew i krzewów oraz zmontowano nowoczesne elementy małej architektury jak ławki i kosze na śmieci. Posadzona zostanie również trawa. Zmodernizowane miejsce będzie doskonałym miejscem spotkań zarówno dla młodych i dla starszych.

Odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku

Jak podaje portal www.opoczno info, nowym sekretarzem Urzędu Miasta Opoczna został Pan Tomasz Łuczkowski.W uzasadnieniu wyboru czytamy:
"Pan Tomasz Łuczkowski ma wykształcenie wyższe w zakresie dziennikarstwa z prasoznawstwem, ukończone studia podyplomowe w zakresie Public Relations oraz muzealnictwa.
W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej Komisja najwyżej oceniła Jego przygotowanie merytoryczne , poprawność wypowiedzi, umiejętność prezentacji posiadanej wiedzy na temat zadań realizowanych na stanowisku, na które przeprowadzany był nabór.
Posiadana przez Pana Tomasza Łuczkowskiego wiedza i umiejętności zapewnią właściwą realizację zadań na stanowisku Sekretarza Miasta."Dlaczego o tym piszemy? Otóż Pan Tomasz Łuczkowski jest od wielu lat sympatykiem naszej ziemi białaczowskiej a jego rodzice i dziadkowie byli i są blisko związani z naszą gminą. Osobiście doświadczyłem też miłych gestów w dotychczasowej naszej współpracy ze Stowarzyszeniem Promocji i Rozwoju Gminy Białaczów jak i ,,EKG-Białaczów". Panie Tomku, jest Pan odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku i wierzymy że Pan o nas nie zapomni, pełniąc stanowisko w administracji. Życzymy samych sukcesów zawodowych

Zbigniew Szpoton
Z ostatniej chwili

O kłopotach dzierżawcy zabytkowego pałacu w Białaczowie wiedzieliśmy, jednak cały czas trwaliśmy w przeświadczeniu że błędy konserwatorskie jakie podczas prac rewitalizacyjnych popełniono, zostaną naprawione, kary finansowe zapłacone i resztę prac da się poprowadzić zgodnie ze sztuką ale także zaleceniami Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Niestety tak się nie stało. Ogrom zaleceń WKZ, ale także jak nam oznajmił dzierżawca,,, brak odpowiedniego klimatu do współpracy w samej gminie Białaczów" doprowadziło do podjęcia decyzji o wycofaniu się inwestora z dalszej realizacji umowy dzierżawy. W dniu wczorajszym dzierżawca złożył wypowiedzenie w Starostwie Powiatowym, przedkładając swoja decyzje do wiadomości Wójta Gminy Białaczów i Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Trzeba w tym miejscu nadmienić że dotychczasowy dzierżawca wykonał w samym pałacu i wokół, sporo inwestycji,( także tych dobrych), przeznaczając na to sporo własnych środków finansowych. Za to wszystko DZIEKUJEMY. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń, czyli ogłoszenie kolejnego przetargu i wyboru właściwego inwestora, którego nie przerosną wymagania i koszty przy tego typu inwestycji.


Zbigniew Szpoton
Festyn rodzinny zamiast Dni Bialaczowa
Jak już wcześniej pisaliśmy, tegoroczne podsumowanie całorocznej pracy i zaangażowania w życie środowiska mieszkańców naszej gminy , będą odbywać się w zmienionej formule. Tak więc 22 sierpnia br w stolicy gminy odbędzie się festyn rodzinny. Z zapowiedzi i programu wynika że będzie to skromna impreza oparta na rodzimych twórcach i młodzieży szkolnej.
Zapraszamy do wstąpienia w szeregi Orkiestry Dętej
Newsy
Zapraszamy do wstąpienia w szeregi Orkiestry Dętej.

Każdy sukces poparty jest ciężką i żmudną pracą dlatego też, jeżeli marzysz o tym by zostać muzykiem Orkiestry Dętej z Białaczowa, chciałbyś z naszą pomocą nauczyć się grać na instumencie, jesteś głodny sukcesów i potrafisz działać w grupie.

TO ZAPEWNE WŁAŚNIE NA CIEBIE CZEKAMY

Weź udział w naborze do
ORKIESTRY DĘTEJ, który prowadzimy do 15 września 2015 r. br. Informacje i zapisy w Urzędzie Gminy Białaczów.

Serdecznie zapraszamy
Zapraszamy do Zespołu Pieśni i Tańca
Hardware
Zapraszamy do Zespołu Pieśni i Tańca

Gmina Białaczów
ogłasza nabór do

Zespołu Pieśni i Tańca
Jeśli masz 16 -100 lat, lubisz tańczyć i śpiewać wypełnij deklarację zgłoszeniową i zostań członkiem.

Zespołu Pieśni i Tańca z Białaczowa

Zgłoszenia można składać do 15 września 2015 r. w Urzędzie Gminy Białaczów (deklaracja uczesnictwa na stronie internetowej).
Trwa nabór do ,, Owczareczka"
Grafiki
Gmina Białaczów

ogłasza

NABÓR DZIECI W WIEKU 6-12 LAT

do

DZIECIĘCO MŁODZIEŻOWEGO ZESPOŁU LUDOWEGO "OWCZARECZEK"

Zajęcia prowadzone przez instruktora i akompaniatora, będą się odbywać raz w tygodniu.

Aby zapísać dziecko do zespołu należy pobrać i wypełnić załączoną deklarację uczesnictwa, która mieści się na stronie Urzędu Gminy Białaczów, a następnie dostarczyć ją do pok. 18.

NABÓR TRWA DO 15 WRZEŚNIA 2015 r.
Obiektywem Kacpra Kucharskiego

Dotrzymujemy słowa. Dziś prezentujemu, moim zdaniem , genialną prace Kacpra Kucharskiego, samorodka w dziedzinie fotografii. Przypominamy, Kacper ma 15 lat, uczęszcza do Gimnazjum w Białaczowie. Dla uzupełnienia informacji: Obiektem fotografowanym w wodzie jest Kasia. Ps. Musiałem sprawdzić na blogu Kacpra czy jest on rzeczywiście autorem tych genialnych fotografii. Tak trzymaj Kacper.


Tegoroczne Dni Białaczowa pod znakiem gwiad Disco Polo

Tegoroczne Dni Białaczowa odbędą się nie jak zwykle w ostatni weekend lipca a 22 sierpnia (sobota).Oprócz prezentacji dorobku artystycznego młodzieży ze szkół oraz kół gospodyń wiejskich gminy Białaczów, organizatorzy postawili na muzykę i artystów którzy cały czas cieszą się popularnością prezentując muzykę z gatunku disco polo i dance. Mały festiwal disco polo i dance rozpocznie się od godz 18 występem ,,KamaSutry".
Godzinkę później na scenę wyjdzie ,,ETNA"
Po godz 20 czas będzie na zespół ,,EXELENT". To tyle na gorąco. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.'
Strona 2 z 57 < 1 2 3 4 5 > >>
Zegar & Kalendarz
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes