Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIA · TV Białaczów · Białaczów - FilmPadziernik 23 2016 04:04:34
Obecny adres IP
54.159.234.110
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
OFERTY POWIATOWEGO URZĘDU PRACY
NASZE INICJATYWY

Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 207
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: wiedza
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Ossa
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Boks reklamowy
Zespół muzyczny ExDuo
Życzenia

W dniu 20 sierpnia nasz kolega Piotr Kmita wstępuje w związek małżeński ze swoją wybranką Joanną

REDAKCJA EKG
Komunikat

W związku z organizowanym przez UG Białaczów, w dniu 20 sierpnia rajdem rowerowym i pieszym, informujemy członków Białaczowskiej Sekcji Cyklistów, że planowany na tem dzień rajd do Spały zostaje przełożony na dzień 27 sierpnia. Przewidujemy start wcześniej o godzinę a więc o godz 10. W związku z powyższym prosimy o potwierdzenie udziału bądź akces udziału do dnia 26 sierpnia. IV Rajd zakończymy na Piekielnym Szlaku wspólnym grillowaniem.

Informacja
Informacje EKG

Szanowni Państwo. W dniach15-17 sierpnia wystąpiły usterki w wyświetlaniu naszej strony. Spowodowane były zmianami technicznymi (zmiana serwera).Sukcesywnie staramy się przywracać utracony materiał. Dementujemy też plotki jakoby nastąpił atak hakerski czy ktoś wywierał na nas wpływ. Tak nie jest i miejmy nadzieję że nie będzie. Pozostajemy neutralni i obiektywni.
Przepraszamy za usterki i wracamy do pracy.


Redakcja EKG-Białaczów
Młodzi mistrzowie z naszej gminy

W dniach 08-13.08.2016 na Stadionie Olimpijskim w Słubicach, rozegrany został 32 finał turnieju im.Stanisława Tymowicza ,,Piłkarska Kadra Czeka". Turniej ten jednocześnie jest mistrzostwami Polski LZS chłopców kat U15 .
W tym silnie obsadzonym i wyczerpującym turnieju (6 meczów w ciągu 5 dni) województwo łódzkie ,po wygranych wcześniej eliminacjach,reprezentował zespół LKS CERAMIKA OPOCZNO rocznik 2001,który zdominował te rozgrywki.Chłopcy prowadzeni przez duet trenerów, Marcina Pierwołę i Adriana Popeckiego, nie dali nawet cienia szansy swoim przeciwnikom z innych województw i pewnie sięgnęli po najwyższy laur wygrywając wszystkie 6 meczów ,zdobywając w nich 44 i tracąc zaledwie 5 bramek W mistrzowskiej ekipie zagrało aż trzech chłopców z naszej gminy ; mieszkaniec Białaczowa Jan Świątek (nr 1 bramkarz) ,mieszkaniec Zakrzowa Dawid Dolot (nr 9 napastnik) i mieszkający w Parczowie Konrad Wiktorowicz( nr 6 środkowy pomocnik) .Chłopaki dzięki wielkiej determinacji i ciężkiej pracy spełniają swoje wielkie sportowe marzenia i udowadniają ,że mieszkańcy niewielkich miejscowości też mogą walczyć o najwyższe cele i co najważniejsze cele te osiągać.


Autor:Karol Świątek
Z listów do Redakcji
Informacje EKG

,,Panie Zbigniewie. Za pośrednictwem ,,EKG-Białaczów" wyrażam swoje oburzenie na zachowanie urzędników UG Białaczów a konkretnie osób które mają w nadzorze organizację ,,święta gminy" , które jak to wcześniej bywało, organizowane były pod hasłem ,,Dni Białaczowa". Przeglądam prawie codziennie Waszą stronę internetową jak i stronę UG Białaczów i nie widzę żadnej informacji na temat terminu i programu naszego święta. Piszę ,,naszego" bo jest to święto mieszkańców i dla mieszkańców gminy. Pytam wiec, kto i jakim prawem przekształcił to nasze święto w festyn. Czy ktoś , kto podjął decyzje że ,,Dni Białaczowa" będą od dwóch lat festynem , konsultował to z suwerenem czyli wyborcami , czyli mieszkańcami? Pisał Pan że ,,festyn" ma się odbyć w tym roku pod koniec sierpnia. Zbliża się koniec sierpnia i nie widać żadnej informacji na ten temat choć można przeczytać ze za dwa tygodnie odbędą się turnieje sportowe, rajd rowerowy i pieszy. Skoro tak błahe informacje publikuje się z wyprzedzeniem dwutygodniowym, to dlaczego lekceważy się mieszkańców i nie podaje informacji o festynie? I na koniec. W ramach mojego i mojej rodziny, protestu, niezadowolenia, w tym roku nie będziemy uczestniczyć w festynie
JR z rodziną"

Nadzór konserwatorski wielkiego brata

,,Chcieć to nie zawsze móc" , ta sentencja ma szczególne odniesienie do procedur związanych z remontem własnego domu,pomieszczenia gospodarczego,wymiany pokrycia dachowego czy wycięcia na swojej działce drzewostanu. Z każdej strony obserwuje nas wielki brat z rodziną. Jakże aktualna jest ta metafora w sytuacji kiedy od kilku lat nieruchomości położone w Białaczowie i w niektórych jej satelitarnych sołectwach, wpisane zostały do rejestru zabytków. Bezpośredni nadzór nad wszelkimi remontami tychże nieruchomości sprawuje nazywany przeze mnie wielkim bratem, Wojewódzki Konserwator Zabytków. To głowa rodziny, która ma się zatroszczyć o wygląd naszych domów i działek. Prawą ręką rzeczonego wielkiego brata jest Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który ma decydujący głos w sprawie stanu technicznego naszej nieruchomości. Po drodze jest jeszcze ochrona środowiska, wydział geodezji,stacja sanitarno-epidemiologiczna,zakład energetyczny,odpowiednie wydziały urzędu administracyjnego i już możemy się zabierać do remontu lub budowy. No ale jeszcze trzeba dostarczyć z sądu wypis że jesteśmy właścicielami działki lub nieruchomości. A co jeśli nieruchomość ma kilku właścicieli? No właśnie, byłbym zapomniał. Trzeba zatrudnić do nadzoru wykwalifikowanego kierownika budowy, który ma szczególne uprawnienia do prowadzenia prac przy budowie czy remontu w strefie zabytkowej. Na koniec ,,stosowne opłaty" za zezwolenia i protokoły i nareszcie można. Wszystkie te procedury ograniczałby się do formalnych zgłoszeń zgodnie z liberalizacją prawa budowlanego, ale nas czyli mieszkańców gminy obowiązują szczególne zobowiązania bo nasze domostwa zostały wpisane w rejestr zabytków w strefie ścisłej lub ograniczonej. O korzyściach z tego tytułu nie będę się wypowiadał bo nie jestem kompetentny. Wady tego stanu są widoczne okiem i rozumem każdego z nas. Właścicielom nieruchomości położonych w naszej gminie przybyło więcej zakazów i nakazów. Wspomniany wcześniej wielki brat czyli Wojewódzki Konserwator Zabytków z dotychczasowej praktyki nie wykazał się, w nie tylko mojej ocenie, pomocną stroną. Doświadczyli to na własnej skórze;dzierżawca pałacu , który miast być edukowany przez Konserwatora został ukarany wielomilionową karą, (CZYTAJ WIĘCEJ)


Relacja z zawodów wędkarskich

.
Dzisiejsze I zawody wędkarskie o puchar Wójta gminy Białaczów przeszły do historii ale mam nadzieję że zostaną wpisane na stałe do kalendarza imprez gminnych, bo był to bardzo udany debiut organizacyjny. Słowa uznania należą się w tym miejscu organizatorom a więc członkom OSP Białaczów i członkom Koła wędkarskiego. Ale po kolei: Zawody rozpoczęły się o godz 6.00. a przystąpił do nich 20 pasjonatów wędkarstwa nie tylko z naszej gminy. Przed zawodami uczestnicy wylosowali stanowiska, na których ustawili się po wcześniejszym wysłuchaniu regulaminu zawodów. Warto w tym miejscu nadmienić że chętnych było znacznie więcej niż stanowisk. Sygnałem do startu był gwizdek sędziego. Rozpoczęły się zawody w których sędziowie oceniali startujących w dwóch kategoriach; ilość złowionych ryb i waga największej ryby. Sygnałem informującym o udanym ,,braniu" było słowo ,,uwaga!!!!". Na ten sygnał natychmiast reagowała trójka sędziów zawodu. Podchodzili do uczestnika zawodów i dokonywali pomiarów złowionej ryby. I tak działo się do godziny 10. Punktualnie o godz 10, sędzia główny zwodów odgwizdał zakończenie konkursu.


CZYTAJ I OGLADAJ WIĘCEJ

Zawody wędkarskie

W najbliższą niedzielę tj 24 lipca w godzinach 6-11, nad pięknym,może nie modrym stawem za pałacem, odbędą się pierwsze zawody wędkarskie o puchar Wójta gminy Białaczów. Ta wspaniała inicjatywa pod patronatem członków OSP Białaczów, zainteresowała 26 miłośników wędkarstwa z naszej gminy. Jak poinformował nas jeden z pomysłodawców zawodów Pan Marek Jaworski, ,,warunkiem uczestnictwa w zawodach jest wpłacenie wpisowego i przynależność do tutejszej grupy wędkarskiej". Wszystkich miłośników biernego wędkarstwa zapraszamy do oglądania zawodów, a uczestnikom życzymy ,,grubej ryby".

Z.S

Gwiazdka na festynie rodzinnym w Białaczowie

Jak nieoficjalnie dowiedziała się nasza Redakcja, gwiazdą tegorocznego Festynu rodzinnego, który odbędzie się w dniu 20 sierpnia, będzie zespół "JURAD", zespół grający muzykę disco polo dance.Nie wiemy zbyt wiele o zespole, bo i dokonania jego są skromne.
Członkowie zespołu to Krystian Dolata, Radosław Szewczyk. Zespół pochodzi z Szamotuł.

Jurad - zespół powstał w 2008 roku. Jego założycielami są liderzy zespołu Krystian i Radek.
W lipcu 2015 r. na rynku ukazała się debiutancka płyta zespołu. W 2014 roku został wyróżniony na festiwalu Disco Mazovia.

III Rajd Białaczowskiej Sekcji Cyklistów


Sobota 16 lipca, dla niektórych z nas, okazała się dniem prawdy o naszych fizycznych możliwościach. Wystartowaliśmy punktualnie o godz 11. Na starcie pojawiła się grupa 10 osobowa, choć jeszcze wczoraj, udział w rajdzie deklarowało 18 osób.Pogoda, jak się później okazało nie do końca była dla nas łaskawa.W tempie 15km/h przejechaliśmy Sobień Kopaniny, Bedlno. W lasku zrobiliśmy krótki odpoczynek regeneracyjny i udaliśmy się w kierunku Strzęboszowa. W okolicach tej miejscowości,swój początek bierze znana nam rzeka WąglankaDokładnie o godz 13, a więc po dwóch godzinach, po przejechaniu 32 km, dojechaliśmy do celu, czyli do Sielpi.


III Rajd ,,BSC"

Pytacie jak przebiegać będzie trasa rajdu do Sielpi i ile to jest kilometrów. Odpowiadamy: startujemy o godz 11 spod Ratusza w Białaczowie. Trasa przebiegać będzieprzezSobień, Trzemosznę, Kopaniny,Bedlno,Morawy, Strzeboszów, Stary Sokołów, Dziebałtów. Będziemy jechać bocznymi drogami. Według mapy jest to odcinek 27 km (w jedną stronę).

Strona 2 z 66 < 1 2 3 4 5 > >>
Zegar & Kalendarz
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes