Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIA · TV Białaczów · Białaczów - FilmCzerwiec 25 2016 07:13:49
Obecny adres IP
54.80.192.213
Nawigacja
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
OFERTY POWIATOWEGO URZĘDU PRACY
NASZE INICJATYWY
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 202
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: wlodar1980
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Ossa
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Boks reklamowy
Zespół muzyczny ExDuo
Konsultacje społeczne w sprawie Rozwoju Gminy
Poniżej przedstawiamy obwieszczenie Wójta Gminy, które informuje o możliwości zabierania przez mieszkańców, głosu, w sprawie wizji rozwoju naszej gminy. Zachęcamy do zapoznania sie z projektem jaki proponują nam urzędnicy i Radni. Pełne informacje o urzędniczej wizji gminy Białaczów zamieszczone są na stronie ,,BIP " Gminy Białaczów. Dotychczas, wszelkie propozycje w tym zakresie składali za mieszkańców i w imieniu mieszkańców pracownicy administracji i Radni gminni. W ramach społeczeństwa obywatelskiego oraz w trosce o przyszłośc naszej małej ojczyzny, zwracamy sie z prosbą o składanie w formie papierowej i elektronicznej swoich propozycji i uwag w sprawie rozwoju Gminy na kolejne 5 lat.

Redakcja

Obwieszczenie
Wójta Gminy Białaczów
z dnia 13.05.2016 r.

o konsultacjach społecznych projektu ?Strategii Rozwoju Gminy Białaczów na lata 2016-2020?
Na podstawie art. 5a ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tj. Dz.U. z 2015r. poz. 1515, 1890) oraz Uchwały nr XVII/112/2008 Rady Gminy Białaczów z dnia 27 sierpnia 2008 r. w sprawie określenia zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami gminy Białaczów, Wójt Gminy Białaczów zawiadamia, iż przedmiotem konsultacji społecznych jest projekt Strategii Rozwoju Gminy Białaczów na lata 2016-2020?.
Celem konsultacji jest zebranie uwag, opinii w sprawie projektu Strategii Rozwoju Gminy Białaczów na lata 2016-2020.
Konsultacje społeczne obejmują teren gminy Białaczów i są skierowane są do wszystkich osób pełnoletnich mających miejsce zamieszkania na terenie gminy Białaczów oraz do przedstawicieli organizacji pozarządowych obejmujących terenem działania gminę Białaczów jak również do innych podmiotów społeczno ? gospodarczych, których interes wiąże się z przedmiotem konsultacji społecznych.
Termin konsultacji ustala się na okres od 20 maja 2016r do 3 czerwca 2016 r.
Konsultacje zostaną przeprowadzone w formie: wyłożenia projektu ?Strategii Rozwoju Gminy Białaczów na lata 2016-2020? w Urzędzie Gminy w Białaczowie ? I piętro, pok. nr 17, jak również zamieszczony zostanie na stronie internetowej:bialaczow.pl oraz bialaczow.pl/bip w zakładce KONSULTACJE SPOŁECZNE.
Opinie lub uwagi należy zgłaszać poprzez wypełnienie formularza konsultacyjnego (wzór formularza w załączeniu lub na stronach internetowych: bialaczow.pl oraz bialaczow.pl/bip).
Formularz należy:
- odesłać w wersji elektronicznej na adres:ugbialaczow@wp.pl lub
- złożyć osobiście w Urzędzie Gminy w Białaczowie, ul. Piotrkowska 12 w Sekretariacie: (liczy się data wpływu do Urzędu Gminy tj. do dnia 03 czerwca 2016r.).
Konsultacje mają charakter opiniodawczy a ich wyniki nie są wiążące.
Załączniki:
1. Zarządzenie nr 0050/209/2016 Wójta Gminy Białaczów z dnia 13.05.2016 r.
2. Załącznik nr 1 Formularz konsultacyjny.
3. Załącznik nr 2 Obwieszczenie Wójta Gminy.
4. Załącznik nr 3 Strategia Rozwoju Gminy Białaczów na lata 2016-2020 (projekt).
Wójt
(-) Jacek Reszelewski

Z domowego archiwumRynek w Białaczowie i członkowie orkiestry dętej. Czy ktoś rozpoznaje swoich bliskich?

OGŁOSZENIE
W wyniku uzgodnień na spotkaniu w dniu 14 maja postanowiono:

1/I Rajd Bialaczowskiej Sekcji Cyklistów odbędzie się w dniu 28 MAJA
2/ Początek Rajdu- Parking przed Ratuszem w Białaczowie godz 11
3/Trasa- Białaczów-Wąglany-Miedzna Drewniana-Żelazowice-Radwan-Straszowa Wola-Niemojowice-Ossa-Sobień-Białaczów (Parking ,,Piekielny Szlak")
4/ Zakończenie Rajdu przewidziane jest ok godz 15 i połączone będzie z degustacją kiełbasy z grilla.

W związku z powyższym prosimy wszystkich potencjalnych uczestników rajdu o przesłanie do dnia 25 maja do godz 14, na adres mailowy naszej redakcji (ekgbialaczow@poczta.fm) imienia i Nazwiska, numer Pesel (do ubezpieczenia) i numer telefonu kontaktowego
Porównanie budżetów, niektórych gmin w powiecie Opoczno

Informacje : www.naszakasa.org.pl
8 Maja 2016-Majówka w Białaczowie
Spotkanie członków Białaczowskiej Sekcji Cyklistów
W dniu 14 maja o godz 18 w jednej z sal w Hali Sportowej w Białaczowie,odbędzie się spotkanie osób które zadeklarowały swój udział w uczestnictwie i pracach Bialaczowskiej Sekcji Cyklistów. Zebranie poprowadzi Pan Piotr Jachowicz. Omówione zostaną m.in sprawy organizacyjne , statusu sekcji, terminarza rajdów. Serdecznie zapraszamy także tych wszystkich, którzy nie są do końca zdecydowani w uczestniczeniu w tej nowej, fajnej inicjatywie.

Redakcja
Zachód słońca w Białaczowie


Zdjęcie w dniu 07 maja 2016r wykonała Katarzyna Zielińska

Zabytkowa Gorzelnia w Białaczowie na sprzedaż


XIX wieczny, zabytkowy budynek dawnej gorzelni w Białaczowie czeka na swojego nowego właściciela. Dotychczasowy właściciel tego obiektu, w którym jeszcze do niedawna produkował wyroby spirytusowe, w związku z niekorzystną koniunkturą gospodarczą na tego typu wyroby, postanowił wystawić obiekt na sprzedaż.Na parterze budynku pozostała czynna infrastruktura do produkcji spirytusu. Na pierwszym piętrze znajdują się dwa mieszkania (80m2 i 60 m2).Za budynkiem znajdują się trzy działki o ogólnej powierzchni 3 ha z tego jedna to przemysłowo-budowlana, dwie pozostałe przeznaczone są na budownictwo mieszkaniowe (zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego gminy Białaczów). No cóż, kolejny obiekt nad którym piecze sprawuje wojewódzki konserwator zabytków, traci historycznego ducha.

Ps. W okresie okupacji i zaraz po wojnie było to miejsce pracy mojego taty, który także był świadkiem rozstrzelania przez hitlerowców, pracowników gorzelni. Stąd ten mój sentymentalny ton.

Zbigniew Szpoton

Zaproszenie

XX Rajd Rowerowy na ziemiach białaczowskich

Dziś w godzinach południowych, gościli na naszych ziemiach cykliści zrzeszeni w Towarzystwach Sportowych, w Ramach XIX Rajdu Rowerowego o Puchar Burmistrza Miasta Opoczno. W tym roku, jak poinformował nas komandor rajdu Pan Szymon Szpoton, padł rekord jeśli chodzi o ilość uczestników. W rajdzie wzięło udział 182 cyklistów w różnym przedziale wiekowym. Uczestnicy Rajdu w asyście policjantów na motorach przejechali przez takie miejscowości w naszej gminie jak Parczówek, Petrykozy, Skronina, Sędów, Zakrzów, Białaczów, Wąglany.

Ok godzny 13,15 uczestnicy rajdu zawitali na parking ,,Piekielnego szlaku" w Białaczowie, gdzie czekał na nich poczęstunek zorganizowany przez gospodarza gminy, Wójta Pana Jacka Reszelewskiego.


Z uwagi na nadciągającą ulewę, uczestnicy rajdu, tuż po posiłku, udali się na trasę. Na mecie w Opocznie czekali na nich gospodarze tego powiatowego miasta z atrakcjami i nagrodami dla najlepszych uczestników tegorocznego rajdu.
Od Redakcji: Kolejny już raz cykliści z powiatu Opoczyńskiego zawitali do naszej gminy. Kolejny raz rajd zorganizowany był w sposób profesjonalny i bezpieczny. Oprócz wspomnianych wcześniej dwóch funkcjonariuszy policji na motorach, za uczestnikami rajdu jechała karetka pogotowia oraz opoczyńska straż miejska. Miejmy nadzieję że w przyszłym roku, nasza, białaczowska sekcja cyklistów wezmie już czynny udział w rajdzie, choć spośród uczestników rajdu dalo się też rozpoznać znajome twarze zapaleńców jazdy na dwóch kółkach z naszej gminy, jak choćby małżeństwo Krystynę i Waldemara Józwków. Jeszcze raz gratulujemy uczestnikom i organizatorom i zapraszamy za rok.
Z.S
Dalszy ciąg fotoreportażu na kolejnej stronie (czytaj dalej)

225 rocznica uchwalena Konstytucji-obchody w Białaczowie

ZWIĄZKI STANISŁAWA MAŁACHOWSKEGO Z BIAŁACZOWEM

Stanisławowi Małachowskiemu w spadku po ojcu przypadły bardzo rozrzucone włości, a mianowicie dobra białaczowskie, rękorajskie, ostrogskie na Wołyniu i dobraskie na Podkarpaciu. Marszałek uczynił Białaczów swą główną siedzibą i tu miał też swą letnią rezydencję. Wystarał się o przywilej lokacyjny, wybudował ratusz pośrodku rynku Białaczowa i pałac w stylu klasycystycznym oraz kościół w pobliskich Petrykozach. Prowadził też ożywioną działalność gospodarczą eksploatując miejscowe złoża rud żelaza
OD REDAKCJI
A może nadszedł czas by mieszkańcy Białaczowa powołali do życia inicjatywę która upamiętniłaby tego zacnego reformatora i postawili jakąś formę monumentu, choćby popiersia. Znakomitym miejscem na rzeźbę jest skwer przy osiedlu St Małachowskiego, pomiędzy boiskiem a osiedlem
Strona 2 z 63 < 1 2 3 4 5 > >>
Zegar & Kalendarz
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes