Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIA · TV Białaczów · Białaczów - FilmCzerwiec 01 2020 03:15:58
Obecny adres IP
18.232.38.214
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
OFERTY POWIATOWEGO URZĘDU PRACY
NASZE INICJATYWY

Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 317
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: AniaSklep20-ik
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ExDuo
Wybory do sejmu w przedwojennej gminie Białaczów-cz I
JournalIść czy nie iść na wybory? Jeśli iść, to na kogo głosować? Część Polaków już zadecydowała, jakiej odpowiedzi udzielić na te pytania, pozostali uczynią to wkrótce. A już 13 października zapisana zostanie kolejna karta polskiego nowoczesnego parlamentaryzmu, który w dojrzałej postaci zaistniał w odrodzonej Rzeczpospolitej. Wtedy też, w II RP, nasi pradziadowie stawali przed takimi samymi problemami, jak my obecnie.
W okresie międzywojennym obywatele Polski sześciokrotnie udawali się do urn wyborczych, by wskazać, kto ma być ich przedstawicielem w sejmie (w 1919, 1922, 1928, 1930, 1935 i 1938 roku). Za reprezentatywne i demokratyczne uznać należy drugie, trzecie i – z pewnymi zastrzeżeniami – czwarte wybory z wyżej wymienionych. Jeśli zatem przyjmiemy, że wyniki wyborów do sejmu najpełniej odzwierciedlają polityczne preferencje społeczeństwa, to warto przyjrzeć się danym statystycznym dotyczącym wyborów w 1922, 1928 i 1930 roku. Za najistotniejsze uznać należy informacje dotyczące frekwencji wyborczej oraz stopnia poparcia list poszczególnych komitetów wyborczych. Szczegółowe dane na ten temat znaleźć można w opracowaniach Głównego Urzędu Statystycznego. Dzięki nim możliwe jest dokonanie analizy zachowań wyborczych na szczeblu każdej gminy, a więc i gminy Białaczów.
/czytaj więcej/
Nauka gry na gitarze
Nauka gry na gitarze dla początkujących (nie jest konieczne posiadanie
własnego instrumentu) Szczegóły: Tel 512 198 051
Więcej kanałów telewizyjnych
Informacje EKGWystarczy ustawić antenę telewizji naziemnej w kierunku nadajnika telewizyjnego w Radomsku (kierunek zalew w Miedznej Mur.) a mamy do dyspozycji aż 36 kanałów. Na kanale 36 mamy programy muzyczne tj 4FUN GOLD,STARS TV( muzyka lat 60,70,80,90), 4 FUN TV,ESKA TV EXTRA (współczesne przeboje) oraz lokalny program telewizji Radomsko nadającej informacje również z naszego powiatu, na kanale 26 TV ŁÓDZ, na kanale 27 TV WARSZAWA, na kanale 47 TV KIELCE, na kanale 9 TV NOWA, ZOOM,METRO,WP.

Redakcja ,,EKG-Białaczów”
Zagospodarowanie stawu w Białaczowie-propozycje
Szanowna Pani Wójt, Szanowni Radni sołectwa Białaczów.
Od kilkunastu lat trwa dyskusja nad sposobem zagospodarowania zbiornika wodnego (stawu) w centrum Białaczowa. Za kadencji Wójta J. Józwika opracowano już stosowny plan w tej kwestii i zarezerwowano część środków na ten cel. Różne powody ,w tym finansowe ,z każdym rokiem oddalają realizację tego pomysłu. Mam świadomość że gminy nie stać na całkowite sfinansowanie melioracji,oczyszczenia dna zbiornika, zabudowy linii brzegowej (chodniki, ławki, oświetlenie, place relaksu) to tym bardziej widzę konieczność ,,tymczasowości”. Dzisiejsze otoczenie stawu przypomina małą dżunglę, a ścieżki a nawet drogi stworzone przez pasjonatów wędkarstwa tworzą chaos. Pisałem we wcześniejszych artykułach o czystości strugi, zasilającej ów staw (źródło strugi bije z lasku nieopodal Zakrzowa). W samej strudze a nawet stawie można natrafić na raki. Dziko rosnąca flora wokół stawu i na wodzie, stanowi miejsce lęgowisk różnych gatunków ptaków. Ba, nawet para łabędzi upodobała sobie to miejsce i stanowi atrakcję tego miejsca Nie ma więc mowy o argumentach zanieczyszczonej wody i fetorze. Powyższym wprowadzeniem, zwracam się do Państwa decydentów z sugestią, prośbą, by rozpocząć porządkowanie tego terenu. Uzgadniając tymczasowe koncepcje architektoniczne z konserwatorem zabytków sugeruję by wykorzystać odzyskane z rozbudowy drogi przy ul. Piotrkowskiej, płyty chodnikowe na tymczasowy trakt pieszy. Postawienie kilku energooszczędnych lamp oświetleniowych oraz ławek wokół stawu jest tak myślę, w możliwościach budżetowych gminy. Prace adaptacyjne także nie stanowią problemu finansowego i przetargowego dla gminy, gdyż dysponujemy silną grupą fachowców zatrudnionych w Urzędzie Gminy oraz pracowników interwencyjnych. O potencjale i możliwościach tychże pracowników przekonaliśmy się za kadencji P. Jacka Reszelewskiego ,kiedy odnawiano rowy melioracyjne czy rewitalizowano białaczowski rynek.
Zbigniew Szpoton
W Białaczowie powstanie Klub Dziecięcy "MALUCH
NewsyZ radością informujemy, że w Białaczowie w budynku byłego gimnazjum (I piętro) zostanie zlokalizowana placówka opieki nad dziećmi do lat 3 pn.: Klub Dziecięcy „MALUCH” zlokalizowany przy ul. Szkolnej 36.
W wyniku realizacji tego zadania zostanie utworzonych 17 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w wymiarze 10 godzin dziennie przez okres całego roku, tj. z uwzględnieniem okresu wakacji i ferii zimowych. Z oferty usług opiekuńczych będą mogli korzystać rodzice dzieci z terenu całej gminy Białaczów. Do dyspozycji dzieci oddane zostaną odpowiednio przebudowane atrakcyjne sale wraz z wyposażeniem oraz plac zabaw.
Koszt pobytu dziecka w Klubie Dziecięcym MALUCH zostanie częściowo współfinansowany
/czytaj więce
j/
Paczkomat InPost w Białaczowie
W Białaczowie na parkingu przy sklepie ,,Lewiatan" od dwóch dni funkcjonuje paczkomat firmy InPost. Jak funkcjonuje paczkomat i jakie są procedury by korzystać z tej alternatywnej dla Poczty Polskiej usługi opisujemy poniżej..
Załóż konto na paczkomaty.pl
Załóż konto na stronie www.paczkomaty.pl i wybierz swój Paczkomat. Twój adres e-mail będzie rozpoznawalny dla sklepów oferujących opcję wysyłki do Paczkomatów InPost). Otrzymasz również dostęp do Managera Paczek, który umożliwia nadawanie i śledzenie przesyłek.
Jak odebrać przesyłkę w Paczkomacie
Przy zakupach w sklepie internetowym wybierz opcję dostawy do Paczkomatu. Podaj swój numer telefonu i adres e-mail oraz wybierz Paczkomat, który znajduje się w najbardziej dogodnej dla Ciebie lokalizacji.
Zaczekaj na powiadomienie
W momencie nadania paczki przez nadawcę, otrzymasz specjalny komunikat mailowy. Co więcej – w chwili dostarczenia przesyłki do Twojego Paczkomatu otrzymasz z InPost powiadomienie z kodem odbioru (6 cyfr). Zachowaj je, by móc odebrać paczkę!
Odbierz paczkę
Podejdź do Paczkomatu i podaj na ekranie swój numer telefonu oraz kod odbioru. Po chwili otworzy się skrytka z Twoją paczką. Na odbiór masz 48 godzin od momentu otrzymania powiadomienia. Jeśli nie masz czasu, poproś kogoś zaufanego, by zrobił to za Ciebie!

Więcej szczegółów na stronie www.inpost.pl
Piknik Retro odwołany
Informacje EKGW związku ze znikomym zainteresowaniem , impreza pt ,,PIKNIK RETRO" zostaje odwołana.

Redakcja ,,EKG- Białaczów"
Z listów do Redakcji
Informacje EKG,,Witam Pana. Postanowiłem napisać do Redakcji z prośbą o interwencję w sprawie która nie tylko mnie bulwersuje. Chodzi mi o zjawisko spożywania alkoholu w miejscu publicznym jakim jest nasz rynek w Białaczowie. Codziennie przesiaduje tam grupa tych samych osób i nie bojąc się konsekwencji pije alkohol. Czasami jest tam tak dużo osób że oprócz ławek w parku okupuje schody pod ratuszem i pobliskie sklepy. Kiedyś w gminie powstała komisja d/s przeciwdziałaniu temu zjawisku, ale teraz uważam że jest to komisja teoretyczna. Kiedyś uchwalono że ta komisja będzie sprawdzać zgodność sprzedaży alkoholu w naszych sklepach z ustawą antyalkoholową .Też pewnie nie zrealizowano tego bo sklepy są oblegane przez ,,konsumentów".W związku z tym postanowiłem nie robić zakupów w tych sklepach w których alkohol pije się w środku a wokół śmierdzi moczem. Piszę ten list do Pana Redaktora bo Pan w swojej kampanii wyborczej stawiał na montaż kamer na Ratuszu. Dziś za pośrednictwem EKG wzywam radnych i Panią Wójt do realizacji tego postulatu. M.Z."
7 mln odwiedzin
Informacje EKGW dniu dzisiejszym, czyli 23 lipca 2019 roku, nasz licznik na stronie Elektronicznej Kroniki Gminy Białaczów pokazał cyfrę 7.000.000 odwiedzin. Nasz portal www.stowbial.pl redagowany jest od listopada 2008 roku. Jak nasi czytelnicy pewnie wiedzą, portal ten prowadzony jest hobbystycznie.Ta pasja to nic innego ,jak troska o świadomość społeczną i jak i promocję gminy.Czy to nam się udaje to już do Państwa należy ocena.Bardzo dziękujemy że jesteście z nami od tylu lat.
Piotr Kolczyński
Zbigniew Szpoton
Piknik Retro
Przypominamy: W dniu 24 sierpnia (sobota) odbędzie się PIKNIK RETRO. Program tego innowacyjnego wydarzenia przewiduje:
-GIEŁDĘ STAROCI
-POTAŃCÓWKĘ

Giełda staroci to miejsce sprzedaży, kupna, wymiany starych eksponatów, pamiątek, przedmiotów użytkowych, strojów, książek ( w tym także podręczników szkolnych) itp. Odbędzie się na placu przed świetlicą w Białaczowie w godzinach 10 do 18. Wstęp na giełdę dla wystawców i uczestników jest bezpłatny.

Potańcówka to forma kulturalnej zabawy oparta na tradycjach z lat 80-tych ubiegłego wieku. Osoby zainteresowane tworzą tzw grupy stolikowe (4-6 osób). Każda z grup przygotowuje własne menu i z gotowymi potrawami, przekąskami , napojami, przybywa na imprezę. Taką formę zabawy dawniej nazywano ,,koszykową". Uczestnicy również mogą przynieść ze sobą (na nośnikach dźwięku) własne nagrania muzyczne popularne w tamtych czasach. Warunkiem uczestnictwa w potańcówce jest stylizowany ubiór jaki panował w latach 60-tych, 70-tych i 80-tych, oraz opłata 15 złotych od osoby. Przypominamy że jest to opłata związana z wynajęciem świetlicy i kosztami mediów. Początek imprezy godzina 20.00.
Zgłoszenia przyjmuje nasza Redakcja ,,EKG-Białaczów" pod adresem ekgialaczow.@poczta.fm lub poprzez facebook.
Dni Białaczowa 2019
Strona 4 z 92 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes